UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обстріл Чаплиного має всі ознаки військового злочину — AP

Міжнародні експерти засудили обстріл залізничної станції на Дніпропетровщині, зазначивши, що Росія вкотре цинічно порушила закони війни. 

24 серпня російські військові завдали ракетного удару по залізничній станції Чаплине в Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло 25 людей. Дії окупантів мають всі ознаки військового злочину і жодним чином не можуть бути виправдані. Такого висновку дійшли міжнародні експерти, повідомляє Associated Press.  

Журналіст видання, який побував на місці невдовзі після трагедії,  зазначає, що не побачив жодних видимих ​​ознак того, що українські військовослужбовці були серед загиблих. Натомість, він побачив серед загиблих дітей. 

Професор Центру глобальних відносин Нью-Йоркського університету Дженніфер Трехан зазначила, що залізничний вокзал, як правило, є цивільним об'єктом і в будь-якому випадку не повинен бути об'єктом нападу.

Професор юридичного факультету Вандербільтського університету Майкл Ньютон підкреслив, що навіть якби серед загиблих була частина військовослужбовців, удар все одно порушує закони війни, якщо завдає більше шкоди цивільному населенню. Він пояснив, що військовим злочином може вважатися удар по невеликій групі військових, жертвами якого стала велика кількість цивільних осіб.

Читайте також: РФ підтвердила удар по Чаплиному, не згадавши, що серед загиблих – діти

Нагадаємо, що удар по вокзалу в Чаплиному став не першим злочином росіян, скоєним подібним чином. У квітні понад 50 людей загинули внаслідок ракетного удару по залізничному вокзалу у Краматорську. Росіяни цинічно стверджували, що непричетні до трагедії. 

Завершується шостий місяць повномасштабної агресії. І в суспільстві, крім запиту на перемогу, стає дедалі відчутнішим інший запит — запит на справедливість. Ми не знаємо, коли закінчиться активна фаза бойових дій, але очевидно, що саме запит на справедливість супроводжуватиме українське суспільство впродовж десятиліть. Як правильно його задовольнити? Відповідь — у статті експерта з міжнародного кримінального права, кандидата юридичних наук, екс-заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Слідами Гааги: чому нам потрібний гібридний механізм правосуддя».