UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обслуговування внутрішніх газових мереж: чи треба за це платити у приватному будинку

Роз’яснення дали експерти.

Попри війну, українці мають своєчасно оплачувати комунальні послуги. Зокрема, щомісяця необхідно передавати показники газового лічильника та платити за газ. Зазвичай побутові споживачі оплачують за газ двома платіжками, але іноді надходить і третя. На порталі «ГазПравда» розповіли, чи очікувати платіжок за обслуговування внутрішніх газових мереж власникам приватних житлових будинків.

Експерти пояснили, що наразі таких платіжок для власників приватних будинків немає.

Читайте також: Тариф на газ: скільки треба платити з 1 грудня

«Автоматичне нарахування плати за утримання в належному стані внутрішніх газових мереж очікують винятково мешканці багатоквартирних будинків», – йдеться у повідомлення.

Так, розсилка платіжок не буде залежати від бажання чи небажання мешканців багатоповерхівки укладати договір на здійснення відповідного технічного обслуговування (ТО).

«Законодавство містить норми, які вже невдовзі дозволятимуть операторам ГРМ автоматично нарахувати та виставити до сплати рахунок за ТО власникам квартир, навіть без фактичного підписання відповідного договору», – йдеться у повідомленні.

Хто відповідає за газові труби у приватних будинках

Експерти зауважили, що чинний на сьогодні тарифи операторів ГРМ на доставку газу не покривають  вартість обслуговування внутрішніх мереж будинків.

Читайте також: Газовий лічильник: як треба передавати показники

«Законодавство переклало відповідальність за належне утримання внутрішніх газових мереж винятково на їх власників. У приватних житлових будинках – на їх господаря. ТО внутрішньобудинкових мереж проводиться на договірній основі будь-якою спеціалізованою організацією (або облгаз, або філія Газмережі, або інше підприємство, що має дозвіл на такі роботи), і винятково за рахунок господаря будинку», – пояснили вони.

Але зараз законодавством поки що не визначена форма такого договору та його істотні умови саме для приватних житлових будинків. Угода на проведення ТО в такому випадку укладається на умовах вільного волевиявлення з урахуванням вимог Господарського та Цивільного кодексів України.

На відміну від ситуації з багатоповерхівками, такий договір має бути обов'язково підписаний обома сторонами. Тобто, власник приватного будинку повинен самостійно:

Тільки після цього будуть підстави вимагати проведення ТО внутрішньобудинкових газових мереж спеціалізованою організацією та здійснювати плату за нього.

Раніше ми писали, що загрожує побутовому споживачу за втручання у роботу лічильника газу.