UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обрання головою Інтерполу російського генерала роздмухає гібридну війну - Аваков

Міністр МВС зазначив, що росіянин на чолі Інтерполу стане ще одним способом гібридної війни в інтересах РФ.

Російський генерал МВС на чолі Інтерполу, обраний замість попереднього голови, виявиться загрозою для всього світу, так як країна-агресор отримає до своїх рук цю структуру, вона тут же почне використовувати її в інтересах ведеться гібридної війни, заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Всі ми добре знаємо, як РФ зловживає можливостями Інтерполу для боротьби і переслідування політичних опонентів... Перспектива для агресора Росії очолити Інтерпол - гібридна загроза для всього світу", - підкреслив Аваков в ході 87-й сесії Генеральної асамблеї Інтерполу.

Призначення главою Інтерполу кадрового російського поліцейського генерала дозволить режиму Путіна з великою зручністю проводити ворожі акти проти України та решти цивілізованого світу, додав міністр.

"... Путінський режим веде відкриту гібридну війну проти значної частини цивілізованого світу. Веде пряму гібридну війну проти України, використовуючи, зокрема, такі специфічні методи, як контрольований ФСБ і ГРУ РФ закид на нашу територію кримінальних авторитетів та організація ОЗУ і численних нарікань на адресу Росії за зловживання інструментами Інтерполу для політичного переслідування опонентів... Якщо Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режимові ще більше розширити практику використання "червоних циркулярів" для обмеження свободи пересування та переслідування неугодних, в інтересах одіозного режиму", - додав Аваков в Facebook.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що новим президентом Інтерполу замість заарештованого в Китаї колишнього голови організації Мена Хунвея може стати росіянин Олександр Прокопчук, який на даний момент є віце-президентом Інтерполу, а до цього очолював російське відділення цієї організації.

Президент Інтерполу Мен Хунвей залишив Францію 29 вересня. Після цього зв'язок із ним було втрачено. У Франції почали розслідування у зв'язку зі зникненням голови Інтерполу після звернення до поліції його дружини. За її словами, він планував провести у Китаї пару днів.

За даними французького видання Le Monde, Хунвея затримали і тримають під вартою у Пекіні.

Протягом кількох днів у КНР затримання глави Інтерполу не підтверджували і не коментували. Тільки після офіційного запиту від Інтерполу в Пекіні повідомили, що Мен Хунвей затриманий за підозрою у "порушенні закону".

Призначення Хунвея на посаду голови Інтерполу проходило в умовах жорсткої "антикорупційної кампанії" генерального секретаря КПК Китаю Сі Цзіньпіня. За родом діяльності заступника міністра громадської безпеки Китаю, зниклий перетинався з багатьма китайськими високопосадовцями, котрі стали її фігурантами.

У 2016 році Мен Хунвей змінив на посаді президента Інтерполу Мірея Белестразі, який керував організацією з 2012 року. Його повноваження закінчуються в 2020 році.