Росія і Україна обмінялися знаменитими в'язнями, що може допомогти переговорам щодо вирішення конфлікту в Донбасі.
Процес обміну, як і вся дипломатія впродовж двох років війни, була ретельно зрежисована, щоб підкреслити російську позицію, що вона нібито ніколи не брала участь у війні. Але, принаймні, "військовополонені" з обох боків змогли повернутися додому.
Про це на сторінках New York Times пише оглядач Ендрю Крамер. Він звертає увагу на те, що літак президента України забрав Савченко з аеропорту в Ростові-на-Дону. В цей же час, російський урядовий літак з двома агентами ГРУ Євгеном Єрофеєвим і Олександром Александровим вирушив прямо з Києва в Москву.
Таким чином, типового "спектаклю" обміну військовими полоненими сторони уникли. Савченко і російські військові не проходили повз один одного, підкреслюючи цим самим рівноцінність обміну.
Автор нагадує, що Росія до цього часу заперечує, що відправляє зброю і солдатів на Схід України. А коли українській стороні вдавалося схопити російських солдатів, у Москві наполягали, що вони вже давно не служать в Збройних силах або добровільно поїхали на війну "під час відпустки".
Американський журналіст також підкреслює, що лейтенант Надія Савченко служила у складі українського загону, який допомагав армії США під час військових операцій в Іраку. Через це російський уряд вирішив, що може спробувати обміняти її на контрабандиста Віктора Бута, якого арештували в США. Однак американський посол в Україні відкинув цю пропозицію.
Нагадаємо, вдень в середу, 25 травня, звільнена Надія Савченко прибула в Україну, куди її доставив президентський літак. Після прибуття у Київ, Савченко зробила першу публічну заяву на свободі, попросивши вибачення у тих матерів, чиї діти не повернулися додому.
DT.UA проаналізувало останні заяви незаконно засудженої в РФ української льотчиці. Згідно з її висловлюваннями, опинившись в Україні, звільнена Надія Савченко, яка є депутатом Верховної Ради, може приступити до активної політичної діяльності.