UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обережно, слизько: як уберегтися від травмування під час ожеледиці

Необхідно носити взуття з протектором та не спішити при ходьбі.

Взимку в Україні розпочинається сезон ожеледиці, коли трутуари та дороги вкриває лід. Ожеледиця є небезпечною не тільки для водіїв, алей для пішоходів, оскільки підвищується ризик травмування під час падіння на слизькій поверхні. У Міністерстві охорони здоров’я та Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) підготували рекомендації для українців щодо того, як убезпечити себе під час ожеледиці.

Ожеледиця: що необхідно зробити перед виходом на вулицю

До виходу з дому, слід надягти «льодоступи» на взуття. Їх можна придбати або зробити їх аналог власноруч. Для цього на суху підошву взуття наклеюють двосторонню липку стрічку та перед виходом натирають її піском.

Варто обирати комфортне взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Також підійде взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих підборів.

Читайте також: 2021 рік у Києві побив 25 температурних рекордів

Як зменшити ризик травмувань та падінь під час ожеледиці

Якщо падіння не уникнути: що треба знати

Під час ожеледиці падати треба з мінімальними збитками для здоров’я. Потрібно відразу присісти, що знизити висоту.

«У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні», – зазначили у ДСНС.

У деяких випадках після падіння слід негайно звертатися до лікаря.

«Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт», – йдеться у повідомленні відомства.

Читайте також: Синоптики обіцяють в Україні снігопади та ожеледицю

Кому не слід виходити на вулицю під час ожеледиці

Нагадаємо, що раніше в Україні оголосили штормове попередження, оскільки у більшості регіонів очікується снігова та вітряна погода.