UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий очільник МОЗ пояснив необхідність закупівлі обладнання для "Охматдит" за переговорною процедурою

Влада дуже хоче запустити нове відділення спеціалізованої лікарні до Дня Незалежності.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко вважає, що закупівля обладнання для спеціалізованої лікарні «Охматдит» за переговорною процедурою, в обхід Prozorro, позитивно вплине на лікувальні спроможності закладу.

««Охматдит» має працювати на повну в 2021 році. Це реально зробити, якщо не блокувати тендерні процедури та не зупиняти постачання обладнання»,  - зазначив він, коментуючи для ZN.UA вчорашнє рішення Кабміну.

Загалом поточного року на дооснащення «Охматдиту» виділено понад мільярд гривень .

«Уряд розширив можливості та шляхи закупівлі обладнання, якого потребують фахівці НДСЛ «Охматдит» в новому корпусі. Запуск нового корпусу дозволить висококваліфікованим лікарям нарешті розпочати лікувати наших дітей, а не чекати обладнання» - заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також: Зеленський і Степанов відвідали урочистості в «Охматдиті», питання оснащення операційних за завищеними цінами – без відповіді

31 травня 2021 року вийшла постанова Кабміну № 583-р «Про затвердження плану заходів до святкування 30-річчя Незалежності України», яке дозволяє проводити закупівлі без тендера, щоб встигнути до Дня Незалежності. У список таких проектів потрапив і «Охматдит» (№32).                                                        

Нещодавно члени опікунської ради «Охматдиту» звернулися до керівництва країни із закликом перенести намічене до Дня Незалежності відкриття нового лікувально-діагностичного комплексу лікарні і не перетворювати модернізацію лікарні на чергову піар-кампанію вищого державного керівництва.  

На думку членів наглядової ради, закупівля високотехнологічного обладнання за допомогою поспішних і непрозорих процедур призведе до наповнення лікарні неякісним обладнанням.

Не виключено, що небажання відстоювати інтереси лікарні викликане не стільки відсутністю знань, скільки свідомим відходом від конкуренції. Так хірургію «Охматдиту» можуть відкинути на узбіччя розвитку. Про те, що будівництво «Охматдиту» стало історією довгобуду і полем для численних статей про корупцію, відкатив та інше, ZN.UA вже писало.