UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий навчальний рік: яку форму навчання обрали ЗВО

Вже другий навчальний рік проходитиме в умовах пандемії коронавірусом.

Як навчатимуться з 1 вересня школярі всім відомо. Зокрема, вже звучали заяви про те, що навчальний рік у школах почнеться у звичному режимі, а на випадок погіршення епідситуації у Міносвіти є кілька варіантів щодо навчання. А що чекає на студентів розповідає Єлизавета Щепетильникова у статті «Усе про 1 вересня у вишах: кому пощастить, а кого відправлять на дистанційку, і до чого тут вакцинація» для ZN.UA.

«У соцмережах бурхливо обговорюються рішення закладів вищої освіти (ЗВО) про навчання в новому семестрі. Вже вдруге навчальний рік почнеться в умовах пандемії коронавірусу.  І якщо рік тому така ситуація  заскочила університети зненацька, то тепер вони вже мають певний досвід, підходи ЗВО до забезпечення якісного та безпечного навчання стають все більш різноманітними: одні університети запрошують студентів до аудиторії, інші оголошують продовження навчання онлайн», – пише авторка.

Для прикладу вона приводить рішення столичних флагманів вищої освіти. Зокрема, тоді як Київський національний університет імені Тараса Шевченка готується розпочати навчання в аудиторіях, Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут» проводитиме навчання у гібридному форматі. При цьому для студентів КПІ потокові лекції відбуватимуться онлайн, а всі інші заняття в аудиторіях. Своєю чергою Києво-Могилянська академія організовує гібридне навчання лише для першокурсників, а старші студенти вчитимуться онлайн. 

Авторка додала, що у магістратурі лекції слухатимуть онлайн, а от семінари відбуватимуться в аудиторіях. Приватні ЗВО також практикують різні підходи до навчання.

Читайте також: МОЗ закликає батьків зробити дітям щеплення до початку нового навчального року

Раніше повідомлялося про те, що Держпродспоживслужба виявила порушення у підготовці до нового навчального року в 1 174 школах із 1 791. Це становить 65% від загальної кількості.