UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові реалії: як діяти батькам школярів під час повітряної тривоги

Українці живуть в умовах підвищеної небезпеки.

Росія постійно наносить ракетні удари по об’єктам критичної інфраструктури, а також житловим будинкам, лікарням, торгівельним центрам. Через ракетну загрозу в Україні постійно лунають сигнали тривоги.

Читайте також: Тривожна валізка для водія: що має бути в кожному авто

На сайті освітнього омбудсмена пояснили, як діяти батькам, коли під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти.

Там нагадали, що батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а педагог, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.

Пунктами 15-16  Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:

Правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті закладу освіти або закріпленому за закладом освіти укритті. Головне нагадати дитині, що під час повітряної тривоги треба слухати вчителя і не слід покидати заклад освіти, щоб бігти додому або на вулицю.

Як діяти, якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із закладу освіти

Повітряна тривога може застати вдома або на вулиці. Нагадаємо, як себе поводити під час повітряної тривоги.