UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові ракетні комплекси скоро приймуть на озброєння ЗСУ - ЗМІ

Українські військові отримають нові ракетні комплекси та крилаті, а можливо, навіть стратегічні ударні ракети.

Українська армія отримає відразу декілька нових зразків потужного озброєння - ракетний комплекс "Вільха" та крилаті ракети "Нептун", повідомляє Корреспондент.net з посиланням на Раду Національної Безпеки і Оборони України.

Проте, напевно Збройні сили України можуть отримати і іншу зброю від власного військово-промислового комплексу.

30 січня РНБО оголосило про випробування першої крилатої ракети повністю українського виробництва. У ЗМІ вона стала відома під позначенням "Нептун". "Нептун" схожий на радянську ракету Х-35, також відому як 3М24 "Уран", однак зі значними модифікаціями. Дальність ракети становить 280 кілометрів. Планується три модифікації: корабельного, наземного і повітряного базування. "Нептун" буде розміщуватися в транспортно-пускових контейнерах. Довжина ракети з прискорювачем становить п'ять метрів. Призначення ракети - знищення бойових кораблів і транспортних суден, озброювати ракетою будуть частині берегової оборони. Розробляє ракету КБ "Луч".

Через кілька днів після демонстрації "Нептуна" секретар РНБО Олександр Турчинов анонсував випробування ракетного комплексу "Вільха", також української розробки. "Вільха" є реактивною системою залпового вогню з корригуємим польотом ракети на основі радянської РСЗВ "Смерч", точність якої досить низька. Дальність дії "Вільхи" становить 120 кілометрів, що на 30 кілометрів більше, ніж у "Смерчу". Пускова установка містить по 12 ракет калібром 300 міліметрів, кожну з яких можна буде наводити на окрему ціль, а політ буде керованим. Також ракети можуть нести різні боєголовки. Виробництво "Вільхи" розпочнеться у поточному році, розробляє її також КБ "Луч". Як зазначив Секретар РНБО Олександр Турчинов, незважаючи на попит на "Вільху" за кордоном, забезпечиватися комплексом у першу чергу будуть частині Збройних Сил України.

Не так давно в мережі з'явилися кадри випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) "Грім-2" - мобільного комплексу з ракетами, які здатні вражати наземні цілі на відстані до 280 кілометрів. Бойова частина ракети осколково-фугасна або проникаюча осколково-фугасна - для добре броньованих об'єктів. Ще в минулому році відбулася презентація прототипу пускової установки для двох ракет дальністю до 300 кілометрів і бойовою частиною масою 480 кілограм, а це параметри ідентичні російському "Іскандеру-Е". "Грім-2" оснащений керованими балістичними ракетами, на сайті розробника - КБ "Південне" - підтверджується, що це високоточна зброя. У майбутньому цей ОТРК, найімовірніше, замінить ОТРК "Точка-У", ща зараз знаходиться на озброєнні ЗСУ, якщо не буде реалізований спочатку в експортному варіанті.

Останній анонс українських військових ракетних розробок - крилата ракета "Коршун-2". Незважаючи на заявлену дальність до 280 кілометрів, ряд параметрів дозволяє віднести цю ракету скоріше до класу "Томагавків" і "Калібрів", а значить, система "Коршун-2" може отримати статус стратегічної зброї. Поки ракета знаходиться на стадії розробки, її планують розміщувати на самохідній пусковій установці, втім, на виставках озброєнь вказувалося, що базуватися ракета зможе і на кораблях, і на авіації. На сайті розробника, яким також виступає КБ "Південне", говорилося, що "Коршун-2" повинен потрапити на озброєння української армії, строки при цьому не уточнювалися.

Ракети обговорювали не тільки українські та російські ЗМІ, але і західні. Як зазначає чеська газета Echo24, були різні коментарі: в одних автори застерігали, що нова зброя може загрожувати навіть Москві, а в інших сміялися, називаючи анонси РНБО всього лише демонстрацією для ЗМІ.

30 січня, Україна провела успішні перші льотні випробування нової ракетної техніки - української крилатої ракети наземного базування, яка здатна точно уражати наземні та морські цілі.

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, після тотального роззброєння української армії відповідно до Будапештського меморандуму, на озброєнні Збройних сил України не залишилося жодної крилатої ракети.

Раніше повідомлялося про те, що в грудні 2017 року на військовому полігоні в Одеській області відбулися випробування українських ракет з надміцних сплавів.