В Україні досі триває діалог між держорганами та фармацевтичним бізнесом щодо змін до ліцензійних умов, які стосуються роздрібної торгівлі лікарськими засобами. В цьому контексті Громадська спілка "Аптечна професійна асоціація України" заявила про свою підтримку роботи прайс-агрегаторівів, а також наголосила на їхній ролі у сприянні людям з вибором оптимальної пропозиції, зазначили у пресслужбі ГС.
При цьому в Асоціації зазначили, що реалізація та доставка ліків покупцю – це ліцензований вид господарської діяльності. Тому його мають контролювати державні органи. Тому, наголосили в ГС, всі прайс-агрегатори повинні перетворитися на майданчик для пропозицій лише ліцензованих аптек, які діють у правовому полі.
"Задля перевірки таких ліцензіатів законодавством передбачено ведення Переліку суб’єктів господарювання (що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами), розміщеному на сайті Держлікслужби. А задля перевірки інформації щодо реєстрації лікарського засобу передбачено Державний реєстр лікарських засобів України", – заявили аптекарі.
АПАУ заявила, що підтримує відкриту дискусію між бізнесом та державою задля того, аби зберегти ліки доступними та захистити права споживачів. Це, як зазначили в ГС, потрібно для економічної стабільності України та її європейського майбутнього.
Раніше в інтерв’ю Аллі Котляр перший заступник глави МОЗ Сергій Дубров розповів про баланс доступності лікарських засобів та захист прав споживачів.
Цього тижня Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками обговорила з представниками фармакологічного бізнесу зміни до Ліцензійних умов. Зокрема, очільник Держлікслужби запевнив, що зміни не мають на меті погіршити роботу будь-кого з операторів фармринку чи створити для них перепони. Це стосується й тих прайс-агрегаторів, для яких подібного ризику немає взагалі.
АПАУ раніше вже називала хибною думу деяких експертів, що через зміни до Ліцензійних умов нібито доведеться заборонити прайс-агрегатори з продажу лікарських засобів та маркетплейсів. До ГМ входять великі, середні та малі аптечні мережі України, які охоплюють близько 80% ринку.
Пріоритетом діяльності учасників АПАУ є розвиток фармацевтичної галузі України, сприяння доступності та забезпечення якості ліків, співпраця з органами державної влади, напрацювання нормативної бази, яка відповідає європейським стандартам і цінностям.