UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові інфіковані, обсервація у Києві та посилений режим поліції: про що Кличко розповів на брифінгу

Серед нових інфікованих киян - двоє медиків.

Міський голова Києва Віталій Кличко провів брифінг щодо ситуації із коронавірусом COVID-19. Зокрема, Кличко повідомив про число інфікованих киян, нові надходження масок в аптеки, службу столичних правоохоронців у посиленому режимі тощо.

Число захворілих

За минулу добу у столиці зафіксували 13 нових випадків захворювання на COVID-19. Загалом у Києві 348 підтверджених випадків коронавірусу.

За словами Кличка, серед інфікованих є вісім жінок віком від 21 до 91 року, 14-річна дівчинка, а також четверо чоловіків віком від 35 до 71 року. Серед тих, в кого виявили коронавірус минулої доби, є двоє медиків.

До лікарень госпіталізували трьох пацієнтів. Інші захворілі лікуються вдома, перебувають на самоізоляції та під контролем медиків.

За словами міського голови, всього у Києві зробили майже 3,3 тисячі експрес-тестів, та 3,5 – лабораторних текстів ПЛР.

Поліція на посиленому режимі та примусовий карантин

На вихідних, 11 та 12 квітня, правоохоронці у Києві нестимуть посилену службу. За словами Кличка, збільшиться кількість нарядів поліції для патрулювання в парках і скверах та в громадських місцях столиці.

"Тому ще раз звертаюсь: не нехтуйте правилами! Не йдіть туди, де вас можуть оштрафувати", – зазнчив Кличко.

Він додав, що для попередження поширення коронавірусу у Києві на підприємствах та установах, де зафіксують спалахи захворювання, запроваджуватимуть примусовий карантин.

"Щоб упередити розповсюдження вірусу, комісія з надзвичайних ситуацій столиці ухвалила рішення про запровадження примусового карантину в місцях, де виявлені вогнища захворювання. На підприємствах, в установах. На треба вберегти людей і убезпечити від загрози підчепити цю заразу! І ми зараз робимо все для цього", – підкреслив Кличко.

Медичні маски в аптеках

Міський голова повідомив про те, що в мережу комунальних аптек "Фармація" надійшли 190 тисяч медичних масок, із них 150 – одноразових, та 40 тисяч – марлевих.

За словами Віталія Кличка, Київ продовжує отримувати засоби захисту для лікарів, які були замовлені та придбані раніше. Також місто отримує розхідні матеріали та медикаменти.

Платформа емоційної підтримки киян

За перший день роботи платформи (moncenter.eduhub.in.ua), нею скористалися понад 10 тисяч жителів Києва. Кличко нагадав, що це – безкоштовний ресурс для киян. На ньому можна отримати емоційно-психологічну допомогу та консультації фахівців і тренерів Освітнього хабу міста Києва. Платформу створили при міському Моніторинговому центрі з протидії COVID-19.

"Там можна знайти різні онлайн курси, спортивні онлайн тренування. Здійснити віртуальні екскурсії музеями столиці, подивитися вистави деяких театрів. Не сумуйте! Чим ретельніше ми дотримаємося правил, тим швидше повернемося до звичного життя", – додав Кличко.

Тестування на коронавірус

За словами Кличка, робити масові тестування на коронавірус всіх мешканців Києва недоцільно. До того ж його практично неможливо організаційно забезпечити.

Міський голова зазначив, що необхідність тестування має визначити лише лікар – сімейний або лікар-інфекціоніст. Кличко додав, що у Києві тести роблять всім, хто отримав відповідне направлення.

"Є чимало випадків, коли люди просять зробити їм тест, аби просто перевірити себе. Але ж треба розуміти, що тести, які з такими складнощами закуповує місто, можуть знадобитися справді хворій людині. Утім, якщо у вас таки є підстави зробити тест, але вам відмовили, звертайтеся зі скаргою на гарячу лінію КМДА 15-51. Або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я", – додав Кличко.

Він зазначив, що купити тест на коронавірус, і зробити його самостійно – неможливо. Експрес-тести роблять тільки лікарі в медзакладах столиці. Пацієнту із симптомами захворювання медики мають зробити спочатку експрес-тест на коронавірус. Якщо тест позитивний, лікарі беруть зразок для ПЛР-тесту.

Він додав, що Міністерство охорони здоров'я замовило українським інститутам 2 мільйони тестів. Першу партію – 20 тисяч – очікують вже наступного тижня. На сьогоднішній день у столичних лікарнях є 13 тисяч експрес-тестів.

Обсервація у Києві

Кличко повідомив, що у столиці на двотижневу обсервацію помістять 150 киян, які повернулися з-за кордону. За словами міського голови, бази для обсервації у столиці вже облаштували

"Зараз їх шість. На одну із баз і поселять киян, що повернуться з-закордону", – повідомив Віталій Кличко.

Читайте також: Лікарні Києва підготовлені до прийому "другої хвилі" заражених

Станом на 10 квітня в Україні офіційно підтверджено 2203 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 69 летальних, 61 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 311 нових випадків.

В Україні з 12 березня діє карантин. Зокрема в країні заборонені регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Також заборонені залізничні перевезення, припинено авіасполучення як внутрішнє, так і міжнародне.

При цьому 16 березня Україна закрила кордони для іноземців. В рамках заборони на територію країни не можуть в'їхати іноземці та громадяни без громадянства. В кінці березня Україна повністю закрила свої кордони.