Втрати України за роки 3 у 1932-1934 роках становили близько 4,5 млн осіб, повідомила експерт Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.Птухи Національної академії наук України Наталія Левчук.
"Ми оцінюємо втрати України внаслідок голоду у 1932-1934 роках на рівні 4,5 мільйона осіб, з яких 3,9 млн - це втрати через надсмертність і 600 тисяч - це дефіцит народження", - заявила Левчук на прес-конференції у четвер, представляючи дані інтерактивного демографічного проекту "Атлас Голодомору", який створено Інститутом спільно з Українським науковим інститутом Гарвардського університету за підтримки Фонду Катер українознавства у США.
За її словами, при створенні Атласу використовували дані перепису населення 1926, 1937 і 1939 років.
У результаті дослідження було встановлено, що від Голодомору найбільше постраждали сім областей України за територіальним поділом на квітень 1933 року. Зокрема, найбільших втрат зазнали Київська та Харківська області (в кожній - понад 1 млн осіб), а також Вінницька, Дніпропетровська, Одеська, Чернігівська та Донецька області.
Експерт Українського наукового інституту Гарвардського університету Геннадій Побережний зазначив, що створення "Атласу Голодомору" триває. Окрім мап, на яких відображено дані про втрати населення в Україні у 1932-1934 роках, на веб-сайті Атласу також розміщено архів фотографій того часу.
Матеріали Атласу представлено кількома мовами, у тому числі українською.
Відзначимо, за даними соцопитування фонду "Демократичні ініціативи", більшість громадян України (64%) впевнені, що Голодомор 1932-1933 років став наслідком дій влади на чолі зі Сталіним і був штучного походження, а 23% вважають, що його було викликано "природними обставинами". !zn
Читайте також:
Дві третини українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом
Кабмін виділив гроші на пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні
Психологічні наслідки Голодомору - занижена самооцінка і страх українців перед владою