Лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич впевнена, що катастрофи, подібні до Чорнобиля і Фукусіми, ще повторяться.
В інтерв'ю Бі-бі-сі вона зазначила, що коли вийшла її книга "Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього" (1997), то багатьох на Заході бентежив підзаголовок "Хроніка майбутнього".
"Бо йшов такий дискурс: мовляв, це у безладних росіян, а у нас такого не може бути. Я це чула в Японії, на острові Хоккайдо, де одна з найбільших японських атомних станцій: теж говорили – це у вас, у нас все розрахували, у нас неможливе подібне. Але десь десять років пройшло, і ми побачили, як від цивілізації залишилася купа сміття: навколо японської Фукусіми. Був Чорнобиль, і була Фукусіма", - сказала вона.
При цьому Алексієвич зазначила, що "людство думає, що людина – головна, що людина мусить говорити з природою з позиції сили... І не треба бути пророком, щоб зрозуміти: такий шлях чреватий, і таке, як Чорнобиль і Фукусіма, ще буде".
Нобелівський лауреат нагадала, що міжнародний тероризм набирає обертів – "терористи обов'язково скористаються тим, щоб атомна станція стала величезною бомбою. Це в їхніх планах, і в Бельгії були такі плани – судячи з озвученого в пресі".
Нагадаємо, що 26 квітня відзначається 30-річчя найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС. 11 березня 2011 року після землетрусу і цунамі сталася аварія на японській АЕС "Фукусіма-1". Японське агентство з ядерної та промислової безпеки присвоїло їй максимальний – сьомий рівень небезпеки, який раніше надавався тільки аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Між тим, експерти МАГАТЕ закликали не порівнювати ці дві катастрофи.