UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина опинилася під "танковим тиском" з боку союзників

Йдеться не про те, щоб не йти на самоті, а про те, щоб не залишитися одному.

Німеччина зіткнулася з зростаючим тиском з боку союзників, які вимагають розблокувати постачання важких танків Leopard 2 Україні, пише AP NEWS.

У четвер у Мюнхені західні союзники радилися, як краще підтримати Україну майже через 11 місяців після вторгнення Росії. Новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус привітав у Берліні міністра оборони США Ллойда Остіна. Він заявив, що поставлені на сьогодні німецькі системи озброєнь довели свою ефективність і що "ми продовжуватимемо в майбутньому разом з нашими партнерами підтримувати Україну в її боротьбі за свободу, територіальну незалежність та суверенітет".

Однак Пісторіус не згадав про танки Leopard 2, які Україна давно хотіла отримати. Після того як минулого тижня Великобританія оголосила, що відправить танки Challenger 2, Берлін зіткнувся з зростаючим тиском, що вимагає поставити бойові танки або принаймні розчистити шлях для інших країн, таких як Польща, для постачання Leopard 2 німецького виробництва з власних запасів.

У п'ятницю Остін проведе чергову координаційну нараду західних союзників України на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині. Він сказав, що "ми підтвердимо нашу єдину відданість підтримці самооборони України у довгостроковій перспективі", але не згадав про конкретну нову техніку.

Виступаючи з відеозв'язку на зустрічі в кулуарах щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, Зеленський виступив із завуальованою критикою основних прихильників, таких як Німеччина та США, які, проте, не наважуються надіслати танки.

Він нарік на "відсутність конкретного озброєння". Виступаючи через перекладача, він сказав: "Бують моменти, коли ми не повинні вагатися чи порівнювати, коли хтось каже: "Я дам танки, якщо хтось інший теж поділиться своїми танками".

Міністри закордонних справ та оборони України заявили, що обіцяні британські танки, хоч і вітаються, "недостатні для досягнення оперативних цілей".

"Ми гарантуємо, що використовуватимемо цю зброю відповідально і виключно з метою захисту територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у заяві Дмитра Кулеби та Олексія Резнікова, які закликали Німеччину та низку інших країн, які використовують Leopard 2, приєднатися до " міжнародної танкової коаліції”.

Критики, зокрема всередині правлячої коаліції Німеччини, вже давно скаржаться на те, що канцлер Шольц не наважується зробити наступний крок у питанні про постачання зброї.

Шольц побоюється тиску, наполягаючи на тому, що Німеччина не діятиме самотужки, і вказуючи на необхідність забезпечити, щоб НАТО не стала стороною у війні з Росією.

У середу в Давосі Шольц ухилився від прямої відповіді на питання про Leopard 2, заявивши, що Німеччина залишиться одним із головних постачальників зброї для України і що "ми ніколи не робимо щось наодинці, а разом з іншими, особливо зі Сполученими Штатами ".

За словами американського чиновника, який не має права давати коментарі та виступає на умовах анонімності, німецькі чиновники передали, що вони не наважаться дозволити союзникам поставити Leopard 2, якщо США також не поставлять Україні Abrams.

Очікується, що майбутній новий пакет військової допомоги США включатиме близько 100 бойових машин Stryker і не менше 50 бронемашин Bradley, але не Abrams, які, за словами американських чиновників, потребують складного технічного обслуговування і можуть не підійти.

"Я думаю, що йдеться не про те, щоб не йти поодинці, а про те, щоб не залишитися одному ", - сказав Вольфганг Ішингер, колишній посол Німеччини в США, в ефірі радіостанції Deutschlandfunk про заклики до постачання німецьких танків.

Виробник танків Leopard концерн Rheinmetall має 100 машин, але вони потребують ремонту, і їх постачання розтягнеться, за словами керівництва концерну, до наступного року.