UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нічого не знають про Голодомор лише 2% жителів України

Найменше знають про Голодомор жителі Півдня і Сходу країни, десь половина знають про нього загально , а третина - лише "щось про це чули".

Тільки 2% громадян України нічого не знають і не чули про 3 фонду "Демократичні ініціативи".

Як зазначають соціологи, рівень інформованості про Голодомор залежить від віку: добре знайомими з цією проблематикою вважають себе люди старше 55 років (42%) і значно менше - молоді: 21% у віці 30-54 роки і тільки 16% - у віці до 30 років. Добре знайомих з тематикою Голодомору найбільше виявилося у Центральному регіоні (43%), найменше - у Східному та Південному, де третина жителів відповіли, що "щось про це чули" (33 і 30% відповідно).

Основним джерелом інформації про Голодомор є ЗМІ - з них дізналися про Голодомор 60% населення, майже половина громадян (48%) дізналися про Голодомор від родичів, 23% - під час навчання у вищому або середньому навчальних закладах, ще 17% - від знайомих і друзів, 13% - з історичних і художніх книг, 8% - з інтернету.

Більшість людей старшого віку дізналися про Голодомор від родичів (68%), на другому місці як джерело інформації у них стоять ЗМІ (60%). Молодь дізналася про Голодомор переважно зі ЗМІ (63%), 41% - під час навчання в освітніх установах і тільки 33% - від родичів.

Існують також регіональні відмінності у переважанні тих або інших джерел, звідки люди дізнавалися про Голодомор. У Центральному регіоні (де багато сімей постраждали від Голодомору), найбільше виявилося тих, хто дізнався від родичів (55%), а найменше задіяно "родинне джерело" інформації у Східному регіоні (17%). У Західному регіоні, який від Голодомору прямо не постраждав, головним джерелом інформації про Голодомор стали ЗМІ (82%), медіа були основним джерелом інформації і в інших регіонах - Східному (72%) та Південному (63%) і другим за значущістю - у Центральному (50%).

Історичні та художні книги були досить значущим джерелом інформації про Голодомор для жителів Центрального (21%) і Західного (15%) регіонів і менш значущим для Півдня (10%) та Сходу (2%).

Соцопитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Ukrainian Sociology service з 5 по 16 жовтня 2013 року. Було опитано 2000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років) за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти, тип і регіон проживання. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Дослідження проведено за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (США). !zn

Читайте також:

Половина громадян України вважають метою Голодомору було знищення української нації

Від Голодомору постраждала половина українських сімей

Дві третини українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом

Кабмін виділив гроші на пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні

Психологічні наслідки Голодомору - занижена самооцінка і страх українців перед владою