UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ніч у музеї: соцмережі жартують про спецоперацію ДБР

Щоб вручити повістку, спецпризначенцям довелося взяти будівлю штурмом і виламати двері.

© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі

Державне бюро розслідувань викликало на допит в якості свідка п'ятого президента України Петра Порошенка.

Допит колишнього голови держави був запланований на 26 травня, але Порошенко на нього не прийшов. Того дня він разом з дружиною Мариною був у музеї Івана Гончара в Києві – відкривав виставку картин зі своєї колекції.

Співробітники ДБР взяли будівлю штурмом, виламавши двері. Унаслідок "спецоперації" постраждала журналіста телеканалу "Прямий", а директор музею Петро Гончар не міг потрапити в будівлю. Гончар побоювався, щоб ДБРівці не пошкодили особливо цінні картини, і написав заяву в поліцію.

У бюро дії спецпризначенців вважають прийнятними і звинувачують "адміністрація музею та інших осіб у перешкоджанні проведенню слідчих дій".

У підсумку повістки про виклик Порошенка на допит все ж вручили його дружині (хоча адвокати Порошенка цю інформацію заперечують), хто компенсуватиме музею зіпсоване майно, поки що невідомо. Так само без відповіді залишається питання про те, наскільки обґрунтованою була сама "спецоперація".

А поки юристи готуються дати правову оцінку тому, що сталося, українці в соцмережах жартують про "штурм музею".

Читайте також: Число хворих на коронавірус в Україні зросло до 84 — МОЗ

Державне бюро розслідувань веде понад 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує п'ятий президент України. Раніше адвокат Порошенка казав, що він фігурував як свідок у двох справах, а в інших у нього немає процесуального статусу.

Петро Порошенко пропустив щонайменше 30 допитів у ДБР. Крім того, у січні він скасував свою поїздку до Давосу на економічний форум через два допити.