UA / RU
Підтримати ZN.ua

Незаконно засуджені в РФ Карпюк і Клих підписали документи для подачі позову в ЄСПЛ

Українська сторона закликає Росію надати Клиху незалежну медичну допомогу.

Микола Карпюк та Станіслав Клих, незаконно засуджені і утримуються в Росії, в середу підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), повідомила речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

Так, 16 листопада, консульські посадові особи нашого консульства в Ростові-на-Дону зустрілися з українськими політичними в'язнями Миколою Карпюком та Станіславом Клихом, що містяться в СІЗО р. Грозний Чеченської Республіки. "В ході зустрічі Карпюк і Клых підписали необхідні документи, які будуть передані для підготовки позову до ЄСПЛ", - сказала Беца.

Вона також підкреслила, що стан здоров'я Клиха продовжує викликати серйозні побоювання. "Він у пригніченому морально-психологічному стані, продовжують спостерігатися у нього деякі психічні – ред.) розлади, що проявляється в деяких його неоднозначних висловлюваннях і поведінці", - поінформувала вона.

За її словами, українська сторона закликає Росію надати Клиху незалежну медичну допомогу. "Ми вживаємо всіх заходів для звільнення українців, які стали заручниками агресії Росії проти України", - підкреслила Беца.

Читайте також: Карпюк впевнений, що його і Клиха в Росії засудили за національність
Як повідомлялося, 26 жовтня Верховний суд Росії визнав законним вирок, раніше винесений російським правосуддям українським громадянам Миколі Карпюку і Станіславу Клиху, засуджених до 22,5 і 20 років позбавлення волі за нібито участь у війні проти РФ в ході Першої чеченської війни.

Обидва не визнали свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання російські слідчі отримали від них тортурами. Микола Карпюк говорив про тортури в російському СІЗО електричним струмом, голками під нігті та забороною спати цілодобово.

Детальніше про "чеченську" справу, яку сфабрикували українцям слідчі органи РФ, а також про застосовані до них тортури читайте у статті Анастасії Станко "Перші полонені гібридної війни" для "Дзеркала тижня. Україна".