UA / RU
Підтримати ZN.ua

Newsweek: 13 українських солдатів загинули з часу наказу Трампа про заморожування військової допомоги

Неможливо сказати, чи допомогла б своєчасна доставка американської допомоги якого-небудь окремого солдата.

Принаймні 13 українських солдатів були вбиті, в той час як адміністрація президента Дональда Трампа утримувала військову допомогу від України з середини липня до середини вересня, пише видання Newsweek.

Зазначається, що військові у віці від 20 до 45 років, входять у число не менше 78 українських солдатів, убитих в бою до середини вересня цього року на сході країни.

Неможливо сказати, чи допомогла б своєчасна доставка американської допомоги якого-небудь окремого солдата. Але їх загибель солдатів є яскравим нагадуванням про те, що в той час як адміністрація Трампа сперечалася про військову допомогу, Київ був і залишається замкненим у боротьбі проти підтримуваних Росією збройних угруповань "ЛДНР".

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадридр для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".