UA / RU
Підтримати ZN.ua

Неприємний сюрприз: деякі українці можуть виявитися власниками недійсних паспортів

Проблема полягає у транслітерації.

В Україні у лютому 2023 року відбулося оновлення програмного забезпечення в системі оформлення біометричних паспортних документів.

У Державній міграційній службі повідомили, що якщо у громадян України різна транслітерація у закордонному паспорті та ID-картці, то дійсним визнається останній оформлений документ.

«Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним», – йдеться у повідомленні ДМСУ.

Читайте також: ID-паспорт у Польщі: як його отримати 14-річним українцям

У відомстві просять громадян перевіряти паспортні документи та у разі встановлення розбіжностей звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу, «Паспортного сервісу».

Раніше ми писали, що громадяни України можуть подати заявки на оформлення паспортних документів у Польщі, Словаччині, Чехії та Туреччині. Це можна зробити у підрозділах ДП «Документ».

Також українці можуть скористатися можливістю та продовжити на п'ять років термін дії закордонного паспорта, якщо його термін дії закінчився.