UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Не дай домашньому насильству шанс!": Уряд починає інформаційну кампанію проти домашнього насильства

Але на разі залишається лише здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються безкарними, а жертв - без шансів на відшкодування збитку.

Після того як пандемія COVID-19 та карантин стали причиною появи додаткових факторів, які провокують прояви домашнього насильства, Міністерство соціальної політики починає в Україні інформаційну кампанію "Не дай домашньому насильству шанс!", повідомили в пресслужбі відомства.

"Для переважної більшості людей домашнє насильство – це традиційно вкорінена норма, установлена поколіннями. Постраждалі від домашнього насильства (переважно жінки) не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, внаслідок чого зростає рівень соціального сирітства", - йдеться в повідомленні.

"Багатьом людям здається, що насильство найчастіше відбувається у сім’ях, де зловживають алкоголем чи вживають наркотики, що жертвами насильства стають неосвічені особи. Однак, це не так", - додали в міністерстві.

Телефони гарячих ліній

В Україні діють 34 установи, куди можуть звернутися жертви домашнього насильства, проте в 7 регіонах країни немає жодного такого притулку.

В Україні діють 304 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також 10 денних центрів для перебування потерпілих від насильства.

Читайте також: #OrangetheWorld: ЄС та Рада Європи закликають Україну посилити систему запобіжних заходів та реагування на домашнє насильство

У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що на обліку перебуває понад 80 тисяч абьюзерів. Однак залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються безкарними, а жертв - без шансів на відшкодування збитку. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.