UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ ввів в обіг пам'ятні монети "Щедрик"

Монети продовжують серію "Українська спадщина" та присвячені 100-річчу першого виконання відомої щедрівки українського композитора Миколи Леонтовича хором Київського університету.

Національний банк України 5 січня 2016 року ввів в обіг дві пам'ятні монети "Щедрик" номіналом 5 гривень з нейзильберу і 20 гривень зі срібла, повідомляє прес-служба НБУ.

"Монети "Щедрик" продовжують серію "Українська спадщина" та присвячені 100-річчя першого виконання твору українського композитора-новатора, майстри хорової мініатюри, автора близько двохсот обробок народних пісень Миколи Леонтовича – "Щедрик" хором Київського університету", - йдеться в повідомленні.

На аверсі монети з нейзильберу на матовому тлі розміщено рельєфне зображення ластівки на тлі нотних рядків, на реверсі - групу колядників. Один з них тримає різдвяну зірку, над якою розміщено напис "щедрик, щедрик, щедрівочка".

Срібна монета прикрашена блакитним дорогоцінним камінчиком (кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм) і різнобарвним голографічним зображенням. На її аверсі зображено різдвяну зірку, в центрі якої – колядники, між променями зірки – по три дзвіночка. На реверсі – портрет Миколи Леонтовича і дзвіночки.

"Срібна монета (з футляром) коштує 1 370 гривень, монета з нейзильберу – 38 гривень.Тираж монет 3 000 та 50 000 відповідно.", - повідомили в Нацбанку.

"Щедрик" – одна з найпопулярніших обробок майстра хорової мініатюри, автора близько 200 обробок народних пісень Миколи Леонтовича. Над нею композитор-новатор працював майже все життя.

Ця мелодія відома не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою "колядка дзвіночків" (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Раніше Нацбанк ввів в обіг монету до Дня захисника України. До цього НБУ ввів в обіг монети номіналом 1 і 5 гривень з новим дизайном, присвячені 70-річчю перемоги над нацизмом в Європі. Також були випущені присвячені Евромайдану кольорові монети.