UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ представив нову пам'ятну монету до Дня фахівців логістичного забезпечення ЗСУ

Військову логістику називають практичним мистецтвом планувати та управляти переміщенням і постачанням військ

Сьогодні, 11 жовтня, у День фахівців логістичного забезпечення ЗСУ, Національний банк ввів у обіг нову обігову пам’ятну монету “Сили логістики Збройних Сил України” номіналом 10 гривень.

 про це повідомила пресслужба НБУ в телеграм.

Читайте також: Одна з пам’ятних монет України перемогла в відомому міжнародному конкурсі в США

Її презентували заступник Голови НБУ Олексій Шабан та заступник командувача Сил логістики ЗСУ полковник Сергій Артамощенко.

Також у презентації взяли участь військовослужбовці Сил логістики ЗСУ, зокрема командир виїзного ремонтного підрозділу під назвою “Скажені хамвісти” майор Ігор Сімутін.

 “Важливість логістики для військової справи складно переоцінити, адже без неї не злетить жоден літак, не рушать танки, і головне – не можливі ні оборона, ні наступ. Не дарма військову логістику називають практичним мистецтвом планувати та управляти переміщенням і постачанням військ. Сили логістики Збройних Сил України забезпечують українських військових усім необхідним для повноцінного опору агресору та нашої майбутньої Перемоги”, – зазначив Олексій Шабан.

Передбачається, що Нацбанком буде відкарбовано 10 мільйонів таких монет, щоб  українці пам'ятали про тих, хто допомагає нашим воїнам швидко отримувати все необхідне для успішного ведення воєнних дій, могли вшанувати наших воїнів.

Національний банк України відкарбує 10 000 000 таких монет, щоб якомога більше українців у повсякденному житті під час готівкових розрахунків, могли згадати та вшанувати наших воїнів.

Аверс нової монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року.

На реверсі монети по колу розміщено написи: “Сталева міць, непохитна воля!” і “Сили логістики Збройних Сил України”. Головним елементом композиції є зображення беретного знака Сил логістики ЗСУ, в його основі – стилізований контур фортеці з чотирма бастіонами, на який накладено схрещені мечі руків’ями донизу з лезами, що переходять у пшеничні колоси, та жезл Меркурія, розташований вертикально. На задньому тлі монети схематично зображені топографічні карти.

Дизайн реверсу монети створили Тетяна Балута та Володимир Дем’яненко.

Читайте також: Нацбанк назвав найпопулярніші банкноти та монети у гривні: чому готівка має попит

Частина тиражу обігової пам’ятної монети “Сили логістики Збройних Сил України” (500 тис. шт.) буде сформована в спеціально оформлені ролики по 25 монет.