Національне агентство із запобігання корупції внесло чотири приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону першому віце-прем'єр-міністру України – міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубів, міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну та в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максиму Мартинюку. Як зазначили в агентстві, припис вноситься керівнику органу/установи, який має забезпечувати організацію роботи із запобігання корупції (згідно з ч. 2 статті 12 ЗУ "Про запобігання корупції").
Зокрема припис Степану Кубіву винесено стосовно директора ДП "ДНІПРО-ВДМ" Ігоря Ковтуненка, а міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну стосовно директора підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба" Віктора Сударева у зв'язку із встановленням фактів непередачі в управління іншій особі належних їм корпоративних прав у товариствах з обмеженою відповідальністю протягом 30 днів з моменту призначення на вказані посади.
Також внесено припис в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максиму Мартинюку стосовно голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів Володимира Лапи, який не прийняв рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів у зв'язку з отриманням повідомлення про наявність потенційного конфлікту інтересів від начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олега Рубана.
У НАЗК зазначили, що за невиконання цих приписів керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.
Раніше повідомлялося, що НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення у звітах партій "ВО "Батьківщина", "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" і "Соціал-демократичної партії". За даним фактом розпочато провадження за статтею про надання завідомо недостовірних даних у звітах.
Про найважливіші кроки для ефективної антикорупційної реформи, зокрема підвищення ефективності роботи НАЗК, читайте у статті Олександра Лємєнова "Антикорупційна система-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".