Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду дев'ять протоколів про адміністративні правопорушення, серед яких протокол щодо судді Верховного суду України Олександра Потильчака за результатами перевірки поданої ним декларації за 2015 рік.
"Національне агентство встановило, що О. Потильчак... подав завідомо недостовірні дані у розділах декларації за 2015 рік: "Об'єкти нерухомості", "Корпоративні права" та "Доходи, в тому числі подарунки" на загальну суму 303 400 грн... Це свідчить про наявності ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 Купап", - йдеться в повідомленні агентства.
Також направлені до суду протоколи про адміністративні правопорушення щодо депутата Вишневської міської ради Києво-Святошинського району Київської області Ірини Кобзар, екс-заступник начальника відділу фінзабезпечення і бухобліку держустанови "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України" Жанни Данюк, екс-начальника Відділу звернень громадян та доступу до публічної інформації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Катерини Логвин, юрисконсульта відділу претензійно-позовної роботи Управління правового забезпечення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Олега Талана.
Також встановлено, що прокурор Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області Руслан Литвиненко несвоєчасно повідомив Нацагентству про придбання 15 липня 2017 року автомобіля; також несвоєчасно подали без поважних причин щорічні декларації за 2017 рік Лариса Жабенко, звільнена у тому ж році з посади заступника директора Центру адаптації держслужби до стандартів ЄС і прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Ольга Захарова.
Протоколи стосовно цих суб'єктів декларування НАЗК теж направило до суду.
"Складання протоколу та передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення в судовому порядку", - зазначають у відомстві.
Раніше повідомлялося, що згідно з даними НАЗК, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова в декларації за 2015 рік не вказала дохід у розмірі 23 840 268 гривень, отриманий від фінансової компанії, і недостовірно вказала розмір своїх внесків у статутні капітали чотирьох товариств, який відрізняється від достовірного на суму 5 454 248 гривень.