Значна частина населення (48%) не бачить жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією вбачає насамперед у засобах масової інформації, журналістах (26%), антикорупційних громадських організаціях (18%), свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова.
Далі йдуть Національне антикорупційне бюро України (11%), населення (10,5%), окремі політики, громадські діячі (10%), країни Заходу (6%).
Дуже незначний відсоток населення серед активних борців із корупцією вказували ті державні інституції, які й мають боротися з корупцією: СБУ (5%), Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (5%), Національну агенцію запобігання корупції (4%), Генеральну прокуратуру (4%), президента (4%), поліцію (3%), уряд, міністерства (2%) Верховну Раду (2%), владу на місцях (1,5%), суди (1%).
Слід відзначити, що ще в грудні 2017 року вірили в те, що НАБУ бореться з корупцією 24% громадян.
Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" і Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року серед 2019 респондентів в усіх регіонах України за винятком та окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова, абсолютна більшість населення (83%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 50% – повністю провальною. Успішність у боротьбі з корупцією вбачають 9%, причому лише 1% оцінює цю боротьбу як повністю успішну.