Найбільше українських мігрантів проживають в Росії, Канаді, Польщі, США і Бразилії. Сукупно у цих країнах у 2017 році у проживає понад 8 млн українців, йдеться в дослідженні Expat Insider.
Згідно з результатами дослідження, більше половини українських мігрантів - 4,4 млн, проживає в РФ, по 1,2 млн. – в Канаді, і в Польщі, 940 тис. – у США, 500 тис. – у Бразилії. У той же час, наприклад, в Італії проживає 231 тисяча українців, а в Німеччині – 230 тисяч.
При цьому, за даними дослідження 2015 року, 72% українських мігрантів відзначають, що вони задоволені своїм життям за кордоном.
Згідно з дослідженням InterNations, більшість українських мігрантів – це жінки у віці близько 32 років. 57% українців за кордоном працює, 7% - перебувають у пошуку роботи, а 6% - є студентами. 18% українців зайняті в IT-індустрії. Українські мігранти, як правило, добре освічені і говорять на іноземних мовах.
Українці за кордоном відзначають, що основною причиною міграції є пошук кращих умов для життя. При цьому більшість українців констатують, що за кордоном вони заробляють набагато більше, ніж вдома, що дозволяє їм робити суттєві грошові перекази додому.
"У першому кварталі 2017 року мігранти, які працюють у Польщі, 90% з яких це українці, відправили додому за допомогою онлайн сервісу TransferGo понад 4,3 млрд. злотих – це майже на дві третини більше, ніж у минулому році... Це просто рекордна сума, яка перевищує майже на 2 млрд. злотих обсяг грошових переказів в Польщі", - зазначив директор із розвитку бізнесу TransferGo Томас Снитка.
Зазначимо, що за словами Atlantic Council, Україна стала джерелом робочої сили для Центральної Європи.