UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навіть 1 день перебування на посаді вимагає подання декларації – НАЗК

Крім того, необхідно не забути подати декларації і після звільнення. Цей обв'язок зберігається у колишніх держслужбовців ще рік після того, як вони звільняються з роботи

Навіть один день перебування на відповідній посаді в період з 1 січня до 31 березня 2024 року, передбачає обов’язок подання декларації, якщо робота на такій посаді вимагає декларування, нагадує НАЗК та публікує оновлений перелік випадків, коли громадяни України мають подавати відповідні дані у системі електронних декларацій.

Обов’язок подавати щорічну декларацію за 2023 рік виникає, окрім згаданої категорії, у громадян, які у 2023 році припинили здійснювати діяльність, яка передбачає обов’язок подання декларації, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. Такі громадяни мають подати особливий вид декларації – щорічна декларація після звільнення.

“До 31 березня 2024 року також повинні подати декларації за 2021, 2022 звітні періоди, якщо такі декларації вже не було подано раніше, суб’єкти декларування з числа військовослужбовців, на яких не поширюється відтермінування обов’язку подання декларації”, – нагадує НАЗК. У цей перелік входять топпосадовці, члени ВЛК, ЛЛК, працівники ТЦК та СП, закупівельники.

Топ-чиновники України показали свої статки, оскільки відновлено вимогу закону щодо обов'язкового декларування. За рівнем доходів можна визначити трьох представників уряду, які офіційно задекларували чималі статки. Лідером серед міністрів та віцепрем'єрів є міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Він має дохід за два роки у розмірі 51,8 млн грн. Міністр задекларував 36,6 млн грн доходів за 2021 рік і 15,2 млн грн доходів за 2022 рік.