На початку липня цього року в Чорному морі стартують міжнародні військові навчання Sea Breeze-2019. У них будуть задіяні дев'ять кораблів та катерів морської охорони Держприкордонслужби, два літаки і вертольоти. Планом навчань передбачено виконання завдань на морі, на суші, в повітрі і під водою, повідомляє прес-служба ДПСУ.
Навчання проходитимуть в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях й у північно-західній частині Чорного моря. Морський компонент включає артилерійські стрільби, висадки оглядових груп і інші вправи. Суть завдань, які доведеться вирішувати військовослужбовцям, не розголошується. Режим "вільної гри" (free play), в якому раптові завдання будуть надходити від багатонаціонального штабу навчань, залишається актуальним.
У ДПСУ зазначили, що новацією навчань стане відпрацювання річкового елемента. За легендою, супротивник спробує заблокувати вихід до моря з річки Дунай. Перед корабельно-катерною групою морської охорони ДПСУ буде поставлено завдання забезпечити супровід транспортних цивільних суден по річці і їх вільний прохід через гирло Дунаю до Чорного моря.
До плану навчань включено відпрацювання десантування бійців спецпідрозділів на захоплені об'єкти з повітря. Військовослужбовці загону "Дозор" вперше візьмуть участь у спеціалізованих водолазних тренінгах.
Військовослужбовці морської охорони ДПСУ пройдуть навчання на курсах оглядових груп, де зможуть обмінятися досвідом з грецькими колегами. Туреччина надасть сучасне обладнання та засоби його ефективного застосування для проведення курсів з боротьби за живучість корабля.
Міжнародні військові навчання навчання Sea Breeze-2018 за участю Військово-морських сил Збройних сил України, Держприкордонслужби та військовослужбовців країн НАТО проходили в Одеській і Миколаївській областях з 9 по 21 липня минулого року. Багатонаціональний штаб розміщався на кораблі управління USS Mount Whitney, який буде знаходитися у відкритому морі. Міжнародні навчання серії Sea Breeze проводяться щорічно з 1997 року.