UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навчання за кордоном: як будуть вчитися діти українців у Польщі

Українські школярі навчатимуться за спеціальними умовами.

Через військову агресію Росії багато українських школярів почнуть новий навчальний рік у закордонних школах. Найбільше їх зараз у сусідній Польщі. Видання РБК-Україна з посилання на освітній портал Portaloswiatowy розповіло, як будуть вчитися діти українських біженців у Польщі.

У польських школах у новому навчальному році й надалі діятимуть спеціальні положення, що стосуються українських учнів. Так, діти зможуть складати випускний іспит з іноземної мови, яку вони не вивчали в школі в рамках обов’язкових освітніх занять.

Читайте також: Літні канікули у школах Європи: коли відпочиватимуть школярі

До перевірки екзаменів українських школярів у Польщі будуть залучені особи, які не входять у реєстр екзаменаторів.

Діти, які навчаються в підготовчих класах, не підлягатимуть річній класифікації, якщо педагогічна рада визнає, що учень не володіє польською мовою, або ж знання польської мови у даного учня недостатнє для засвоєння освіти чи обсяг освітніх занять, що реалізуються, перешкоджає проведенню річної класифікації.

У цьому випадку учень отримає свідоцтво про навчання в підготовчому класі, а в аркуші оцінок буде зазначено, що він не підлягав класифікації.

Також діти українців у школі надалі зможуть отримувати додаткові уроки з польської мови, які проводитимуться індивідуально або в групах до 15 учнів. Заняття проводитимуться мінімум шість годин на тиждень.

Слід зазначити, що учні з України, які мають інвалідність, можуть бути прийняті до спеціального дитячого садка, групи дитячого садка в спеціальній загальноосвітній школі, спеціальної школи, спеціального навчально-виховного комплексу або спеціального навчально-виховного комплексу лише на підставі заяви батьків або особи, яка опікується таким учнем.

Для українських учнів діятимуть окремі терміни подання заявки про складання іспиту восьмикласника, атестату зрілості та фахового іспиту. Крайній термін – 15 березня 2024 року.

Раніше ми писали, чому українські школярі залишають польські школи.