UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наукоємні технології і виробництва повинні стати основою української економіки – Безвершенко

Правильне використання наукомістких технологій може забезпечити Україні економічний ривок.

Науково-технологічна сфера України існує не сама по собі: її розвиток неможливо без наявності цілого списку факторів – необхідні умови, інфраструктура, фахівці і система освіти. Тому розвиток цієї сфери має поєднуватися з перетворенням її в основу української економіки, пише кандидат фізико-математичних наук, м. н. с. Інституту теоретичної фізики ім. Н.Н. Боголюбова НАН України, експерт ГО "Справжні зміни" Юлія Безвершенко у своєму матеріалі для DT.UA.

"Наука, R&D в цілому, наукоємні технології та високотехнологічні виробництва мають стати основою української економіки, фундаментом її зростання та конкурентоспроможності у світі. Україна має виробляти та експортувати товари з високою доданою вартістю. Створювати нове й унікальне.Стати економікою знань, а з часом - і суспільством знань", – зазначає вона.

Поставлені цілі вимагають налагодження зв'язків між наукою і різними секторами економіки, наукою і бізнесом, створення адекватного правового регулювання відносин у НТ-сфері. Вжиті заходи допоможуть вирішити ще низку проблем.

"Крім оздоровлення низки сфер та економічного ефекту, це матиме чимало "побічних" позитивних результатів. І підлікує нашу спільну травму 1990-х, через яку в суспільному несвідомому закарбувалося, що інтелектуальні професії означають злиденне існування. Це створить правильні стимули й сигнали для батьків і дітей, які, з великою ймовірністю, переглянуть своє ставлення до освіти, вибору професії та необхідності здобувати hard skills. Зростання якості людського капіталу, у свою чергу, стимулює розвиток усіх галузей економіки, стане запобіжником від популізму та джерелом відповідальнішого ставлення до світу", – пише автор.

Детальніше про перспективи і можливості науково-технологічної сфери в Україні, шляхи її розвитку та необхідних для її модернізації кроках читайте у матеріалі Юлії Безвершенко "Шлях до економіки знань" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".