UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацрада позбавить телеканал "НАШ" ліцензії

Нацрада виявила ознаки поширення прихованих закликів до нетерпимості в ефірах телеканалу.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ініціюватиме позов про анулювання ліцензії телеканалу "НАШ" через розпалювання в його ефірі «релігійної ненависті і поширення прихованих закликів до нетерпимості". Про це інформує прес-служба Нацради за підсумками засідання в четвер, 19 серпня.

Зокрема, проаналізувавши трансляцію 4 травня 2021 з повтором 5 травня передачі "Марафон" за участю Петра Симоненка де містилися висловлювання, які мають ознаки прихованого призову до розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті, заснованої на нетерпимості до представників Православної церкви України, її представників та віруючих, Нацрада ухвалила рішення анулювати ліцензію телеканалу "Наш", а на "Максі-ТВ" накласти 100 тисяч грн штрафу.

"Моніторинг Національної ради зафіксував в ефірі телеканалу "НАШ" трансляцію передачі "Важливе" (пряма трансляція 28.07.2021 в проміжку часу між 18:02 і 21:06, з численними повторами 29 липня - 2 серпня). Її тема стосувалася встановлення миру на території України. Передача складалася з двох частин: ток-шоу в формі дебатів та інтерв'ю за участю народного депутата України V, VI і VII скликань Олени Бондаренко (ведучі передачі: Максим Назаров, Ангеліна Пичик)", - підкреслюють в Нацраді.

Там зазначають, що в ці ж дні на телеканалі «Максі-ТВ» також транслювалася ця передача і її повтори в той же час.

Там уточнюють, що публічні висловлювання Олени Бондаренко, поширені телеканалами «НАШ» і «Максі-ТВ», містять ірраціональні твердження про існування ознак дискримінації російської мови в Україні.

«У своїх висловлюваннях Олена Бондаренко, використовуючи українофобську лексику, стверджувала, що агресивні дії, "мовне насильство", "мовна дискримінація" і позбавлення прав однієї частини громадян України приписується іншій частині громадян України, які називаються "украіноязичними насильниками". Тобто злочинні, неправові, антисоціальні дії приписуються групі осіб за ознакою володіння і використання української мови. Її висловлювання мають ознаки розпалювання національної ворожнечі по відношенню до громадян, які володіють і користуються українською мовою», - наголошується в повідомленні.

У регуляторі підкреслюють, що вирази Бондаренко містять упереджену, необ'єктивну інформацію, приписування україномовним громадянам дій, спрямованих на позбавлення прав і дискримінації громадян України, які користуються російською мовою.

«Під час прямої трансляції передачі 28 липня 2021 року провідні не прийняли жодних заходів, щоб припинити правопорушення. При повторах так само безперешкодно поширювалися слова і вирази, які мають ознаки розпалювання національної ворожнечі. Передача "Важливе" (в запису) повторювалася 7 разів з модерацією загального хронометражу, проте фрагменти з висловлюваннями Олени Бондаренко транслювалися без змін і редакційної модерації», - повідомляють в Нацраді.

У зв'язку з цим Національна рада призначила обом ліцензіатам позапланові безвиїзні перевірки з метою перевірити дотримання вимог абзацу 4 частини другої статті 6 та пунктів а), б) і в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

«Ці норми регламентують, що не допускається використання телерадіоорганізацій для: закликів до розв'язування агресивної війни або її пропаганди і/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті. Перевірки будуть проведені в період з 6 по 17 вересня. Обидві компанії повинні надати Національній раді необхідні документи і матеріали», - резюмують в Раді.

Читайте також: Телеканал "Інтер" перевірять через трансляцію фільмів з акторами РФ

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, "112. Україна".

Номінальним власником телеканалів є народний депутат Тарас Козак ( "Опозиційна платформа - За життя"), фактичним - глава політради ОТЗЖ Віктор Медведчук. Всі три канали вважаються рупорами російської пропаганди в Україні і неодноразово перевірялися.