UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацполіція продовжила посилений режим несення служби

Рівень злочинності в Україні за час посиленого режиму знизився в середньому на 15%, кажуть у поліції.

Національна поліція України продовжила посилений режим несення служби до 26 лютого, повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко у коментарі "Інтерфаксу-Україна".

"Наразі складний період активної фази гібридної війни проти України. І поліція працює єдиним механізмом з іншими правоохоронними органами, щоб протидіяти будь-яким спробам дестабілізувати ситуацію в країні", - сказав він.

Посилений режим несення служби поліція запроваджувала з 14 до 19 лютого 2022 року.

"20 тисяч поліцейських, озброєних у тому числі автоматичною зброєю, виходять на вулиці міст, сіл, патрулюють дороги. Ми також проводимо вибіркові перевірки громадян, транспортних засобів. Це все для спокою, для безпеки. І зокрема для виявлення злочинних елементів та виявлення можливих представників країни-агресора, які можуть бути залучені до диверсійних атак", - розповідав перед запровадженням посиленого режиму заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич.

За словами Клименка, наразі близько 2 тисяч поліцейських охороняють 245 об'єктів критичної інфраструктури. На вихідних поліція разом із Нацгвардією посилили охорону та пропускний режим на території зони ЧАЕС.

"Звичайно, посилений режим несення служби – це велике навантаження для поліцейських. І ми намагаємось скоригувати графіки чергувань таким чином, щоб поліцейські мали час на відпочинок", - сказав Клименко.

Читайте також: Генсек НАТО — Росії: Ще не пізно зупинити підготовку до війни

За словами міністра оборони Олексія Резнікова, загальна кількість російських військових навколо кордонів України вже становить близько 147 тисяч людей.

18 лютого президент США Джо Байден заявив, що впевнений: РФ готова напасти на Україну вже найближчими днями. Проте дипломатичний шанс врегулювання ситуації Байден не виключає.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого упускають один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки воєнні дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна у «замінованій» країні…»