Новий очільник Національної академії наук України Анатолій Загородній вважає, що Академію час оптимізувати. В інтерв’ю Ользі Романюк голова НАН України обіцяв діяти виважено й обережно, аби прибрати зайве і зберегти корисне й перспективне.
«Дуже виважено, але все ж таки ми маємо переглянути структуру Академії. Безумовно, все відбуватиметься прозоро і з широким обговоренням. (…) Слова «оптимізація» не потрібно боятися. Махати шаблями ми не збираємося. Лише поступові виважені кроки в напрямі вдосконалення структури. На цьому я наполягатиму», - каже Загородній.
З огляду на власний управлінський досвід Загородній каже, що йому відомо: ліквідувати якусь недосконалу структуру можна досить легко. Проте, прибираючи неефективне, важливо не втратити корисне та перспективне, яке інколи й не лежить на поверхні.
Новий голова НАНУ також розповів про плани щодо приватизації майна Академії чи передачі у державну власність. Загородній вважає, що гроші від такої діяльності мають залишитися в Академії і піти на її розвиток
«Щодо охочих забрати власність Академії – просто так ми, звісно, нічого не віддамо. Якщо стане зрозуміло, що якісь активи не можуть бути використані ефективно, можна порушувати питання їх приватизації або передачі державі. Але вкрай важливо, щоб кошти, отримані від цього, залишалися в Академії та використовувалися для її розвитку», - додав співрозмовник.
Якою буде нова політика Національної академії наук України та як розвиватиметься українська наука, читайте у відвертому інтерв’ю Анатолія Загороднього Ользі Романюк «У суспільстві існує величезний запит на конструктивні дискусії та наукові знання, і ми просто зобов’язані його задовольнити» для читачів ZN.UA.