UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО не вступить у війну проти Росії на боці України

За його словами, Альянс більше зосередив зусилля на допомозі українцям стати здатними себе захистити.

Солдати НАТО не будуть воювати пліч-о-пліч зі Збройними силами України проти агресивних проросійських сил. Про це на саміті YES сказав заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Джеймс Аппатурай.

"Я не передбачаю можливості відправки військ НАТО на Схід України. Розмов щодо цього зараз не ведеться. Ми зараз допомагаємо українцям стати здатними захистити самих себе. Це значно важливіше і далекоглядніше. Але я не бачу можливості прямого втручання в конфлікт НАТО", - сказав він.

В цей же час, колишній Генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмусен вважає, що двері для членства України в Альянсі відкриті. За його словами, в 2008 році на саміті в Бухаресті НАТО ухвалило рішення, що Україна може стати членом Альянсу, якщо вона захоче цього і буде відповідати всім необхідним критеріям.

При цьому Расмусен додав, що Європа може надати зброю Україні, якщо бойовики і Росія продовжуватимуть порушувати режим припинення вогню в Донбасі. Але колишній генсек НАТО висловив сподівання на те, що конфлікт вирішиться мирним шляхом.

У свою чергу, колишній спікер Сейму Польщі Радослав Сікорський закликає Захід "підстрахувати" Україну розміщенням військ на її кордоні.

Протитанкове озброєння має бути десь поблизу України, у Польщі чи Румунії. Якщо проросійські або російські сили зайдуть глибше на територію України, то це озброєння дуже швидко, протягом години, надійде в Україну. Потрібно, щоб президент Путін це розумів", - заявив політик.

В цей же час, міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловився недипломатично, заявивши на саміті про те, НАТО робить для України значно більше, ніж Євросоюз, у якого немає чіткої стратегії поведінки. При цьому український дипломат забув згадати економічні санкції ЄС, які діють з дня анексії Криму, кілька разів посилювалися і були продовжені.