Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про обережний оптимізм у зв'язку з сигналами з боку Росії щодо готовності до переговорів щодо ситуації навколо України.
"Є сигнали з боку Москви про те, що дипломатичні зусилля мають продовжуватися. Це дає підстави для обережного оптимізму", - сказав він на пресконференції.
Столтенбрг наголосив, що у НАТО поки що немає даних, які вказують на деескалацію з боку РФ безпосередньо на місцях.
"Поки що ми не бачили жодних свідчень деескалації на місцях... Ми продовжимо стежити за ситуацією на місцях ", - додав він.
За твердженням Столтенберга, у ряді випадків НАТО спостерігало, що сили РФ залишали позиції поблизу України, але залишали там військове спорядження, завдяки чому у разі потреби війська зможуть швидко повернутися до кордону. "Переміщення військ само собою не означає справжню деескалацію", - додав він.
Перед цим Міноборони РФ заявило, що підрозділи Західного та Південного військового округів 15 лютого починають повертатися з навчань до пунктів базування. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна повірить у деескалацію, коли побачить відведення російських військ, а не почує про це.
Раніше секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що сьогодні в РНБО не бачать ознак можливого широкомасштабного наступу РФ найближчими днями,
Глава фракції партії "Слуга народу Давид Арахамія заявив, що 16 лютого вторгнення Росії не буде із ймовірністю 99,9%.
Дата російського вторгнення "запланована" західними медіа на 16 лютого, привела до стану паніки насамперед українських олігархів та промосковських політиків однієї з фракцій у Верховній Раді, які масово почали залишати Україну чартерними рейсами.
Докладніше про те, чим загрожує Європі та світу широкомасштабна війна в Україні, читайте у статті Дмитра Менделєєва "Війна у "замінованій" країні...".