UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наступні три ділянки розведення мають стати гуманітарними зонами – Загороднюк

Росія ж на переговорах у Парижі хотіла розведення вже по всій лінії розмежування.

На саміті у Парижі сторони домовилися про три нові ділянки розведення в Донбасі до березня наступного року, при цьому російська сторона вимагала розведення по всій лінії розмежування. Про це написав у своєму Telegram-каналі міністр оборони України Андрій Загороднюк.

"Ці три ділянки мають стати гуманітарними зонами, що дадуть можливість облаштувати переходи та переїзди й поліпшити життя людей в зоні розмежування. Маємо тепер визначити найоптимальніші варіанти. І в нас буде час на підготовку", - зазначив він, коментуючи результати зустрічі.

Міністр зауважив, що Міноборони, ЗСУ, РНБО та іншими учасниками підготовки були опрацьовані всі варіанти щодо можливого розведення в Донбасі, оцінені ризики тощо.

Загалом, за словами Загороднюка, процес не буде швидкий. Зберігається велика ймовірність зриву домовленостей на будь-якому з етапів, однак зараз працюватимуть над поверненням бранців і створенням нових пунктів перетину в зоні ООС.

Очільник МО підкреслив, що вдалося створити позицію для подальших переговорів, основою якої є територіальна цілісність України та принцип першочерговості безпеки в Донбасі.

9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандату СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Більше про переговори – у спецтемі DT.UA "Саміт Нормандської четвірки".