UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наступ ЗСУ на Балаклію показав, що справи у російській армії гірші, ніж вважалося досі — BBC

Росіяни виявилися зовсім неготовими до контрнаступу українських воїнів.

Вчора Володимир Зеленський натякнув, що контрнаступ ЗСУ відбувається не лише на півдні країни, а й на інших напрямках. Він пообіцяв, що дії українських захисників стануть несподіванкою для окупантів і, схоже, що так і сталося. Успіхи ЗСУ під Балаклією показали безлад, який панує в армії РФ, та її повну неготовність до активних боїв у Харківській області. Таку думку висловили у матеріалі для BBC західні військові експерти. 

На думку професора стратегічних досліджень університету Сент-Ендрюса Філліпса O’Брайєна, російська розвідка провалила свою місію і дозволила українським підрозділам підготуватися до контрудару.

«Якщо українці дійсно домоглися оперативної несподіванки біля Харкова, то це показує, в якому безладі перебуває російська армія. З урахуванням різних систем моніторингу (від супутників до безпілотників, кібер-засобів та іншого) я припускав, що подібного досягти практично неможливо», — заявив експерт.

О’Брайєн додав, що несподіваний наступ ЗСУ на Харківщині яскраво демонструє наскільки погана організація у російській армії, адже все відбувається прямо біля кордону з РФ. Він підкреслив, що це також хороша ознака того, що Україна відмінно працює у режимі секретності.

Ще один відомий військовий експерт — старший співробітник Інституту зовнішньої політики у Вашингтоні Роб Лі зазначив, що протягом останнього місяця кілька російських телеграм-каналів неодноразово говорили про концентрацію українських військ під Харковом, але навіть з урахуванням цього контрнаступ ЗСУ поблизу Балаклії став для окупантів неочікуваним. 

Зазначимо, що представники української влади жодних заяв про наступальну операцію на Харківщині поки що не робили.

Читайте також: Контрнаступ України на півдні просувається повільно, але йде згідно з планом — WSJ

Раніше повідомлялося, що українські військові звільнили деякі села на Херсонщині

Що відбувається в ситуації, коли, з одного боку, нас не дуже успішно закликають до режиму інформаційної тиші, а з іншого — плеяда військових експертів (у тому числі «хороші руські») кожен на свій лад складають оптимістичні прогнози? Читайте про це у статті соціального психолога Олега Покальчука «Синдром фальшивих надій».