Крім зарплати, яка нараховується державою взятим у полон РФ українським морякам, затримані поки не отримали жодного фінансового ресурсу, щоб найняти адвоката. При цьому на громадських засадах захищати українських військових зголосилися шість кримськотатарських адвокатів. При цьому в українських моряків при собі немає нічого, крім форми, в якій їх затримали.
У той же час в Криму і на материковій частині України вже почали збирати допомогу українським військовополоненим. Збором допомоги і грошей займається журналіст Осман Пашаєв.
"Для тих, хто може допомогти в Криму. Українським морякам, захопленим росіянами, потрібні передачі. Крім військової форми у них нічого немає. На даний момент потрібні сигарети. Далі адвокати повідомлять", - написав він у Facebook.
Для українців з материкової частини України він виклав номер картки "Приватбанку" 5168742203377241.
Також о першій ночі ночі 28 листопада Пашаєв повідомив, що на допомогу морякам за вісім годин зібрали 128 297 гривень.
У свою чергу кримськотатарське Громадське Об'єднання "Акъ Къая" повідомило, що у них є розміри одягу і взуття моряків.
"Переконливе прохання, якщо виникло бажання допомогти постарайтеся перенести новий одяг або принаймні в гідному вигляді. Із взуття потрібні кросівки щось легке і водночас міцне. Одяг: джинси, спортивні штани, футболки, шкарпетки, нижню білизну. Рушники і білизну", - зазначив Різа Асанов.
Заступник голови Меджлісу кримськотатарского народу Наріман Джеляль також анонсував збір речей і грошей для військовополонених та надав номер свого QIWI Гаманця.
"Всі, хто в Криму хоче допомогти українським полоненим морякам може надсилати кошти на цей ківі гаманець. Гаманець відкритий на моє ім'я. Якщо для переказу вимагається номер телефону +79787075065", - написав він.
Вранці Джелалов повідомив, що "хороша людина вже принесла 20 тапочок, зубних щіток і зубних паст".
У той же час перераховуючи гроші для українських моряків, люди висловлюють слова підтримки.
У середу, 28 листопада, Кабінет міністрів прийняв низку рішень про надання правової та іншої допомоги родинам полонених, проте йде мова про виділення коштів для утримання адвокатів, не ясно.
У вівторок стало відомо про арешт 12 українських моряків: Андрія Оприска, Сергія Цібізова, Юрія Будзила, Володимира Терещенка, Віктора Беспальченка, Володимира Варимеза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Чулибу, Владислава Костишина, Сергія Попова та Романа Мокряка.
Також пізно ввечері "суд" окупованій Керчі заарештував трьох поранених моряків: Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороку.
Сьогодні Київський районний суд окупованого Сімферополя має обрати запобіжний захід для решти дев'яти моряків. За інформацією суду, засідання розпочнуться з 14:00.
Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.
Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі.
Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря.