UA / RU
Підтримати ZN.ua

Населення Чорнухиного та Троїцького відрізані від української допомоги, під постійним вогнем

Губернатор Луганської області зазначає, що евакуювати людей на підконтрольну Києву територію більше неможливо через успіхи бойовиків в блокаді прилеглих територій.

Населені пункти Чорнухине та Троїцьке поблизу 3 після наступу бойовиків опинилися повністю відрізані від зовнішньої допомоги з боку України, евакуювати людей звідти неможливо.

Про це повідомив губернатор Луганської області Геннадій Москаль у вівторок.

Він зазначає, що ще недавно два даних населених пункти Попаснянського району були на підконтрольній української влади території, хоч туди можна було заїхати тільки через Дебальцеве Донецької області. Зараз же, після блокування бойовиками стратегічної траси, вони виявилися повністю відрізаними від зовнішнього світу.

"Голова селищної ради втік в окупований Алчевськ, "актив" селища - депутати, чиновники - також втекли", - розповідає Москаль.

За його словами, минулого тижня уповноважені особи Генштабу вели переговори з бойовиками про надання гуманітарного коридору для вивозу з Чорнухиного мирного населення. Були досягнуті домовленості про відкриття коридору на вівторок, 10 лютого.

"В 7 ранку ми виїхали з Сєвєродонецька в Чорнухине, але доїхали лише до перехрестя на Миронівський (Донецька область), в 15 км від м. Дебальцеве. Зараз тут стоїть останній блокпост українських силовиків, який контролюється бійцями УМВС в Донецькій області. Далі блокпосту по трасі нікого не пропускають, так як село Логвиново, яке знаходиться поруч, заблоковано бронетехнікою і живою силою бойовиків. Автотраса постійно обстрілюється "Град" і артилерією", - описує поточну ситуацію голова Луганської ОДА.

"Евакуювати людей звідти можливо тільки у бік так званої "ЛНР". Зараз селяни, які можуть пересуватися самостійно, пішки залишають Чорнухине та йдуть у бік окупованих територій", - резюмує Москаль.

Також у вівторок Москаль повідомляв, що бойовики зайняли частину Чорнухиного, зі зруйнованої колонії втекли ув'язнені.