UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посилання ненавчених солдатів у зону АТО робить їх мішенями, а не мисливцями

Слабо навченим частинам на війні в Донбасі просто нічого робити.

Відсутність адекватної бойової підготовки є великою проблемою Збройних сил України і негативно впливає на ефективність мобілізації.

Про це в статті для DT.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

"Брак бойової підготовки деморалізує під час війни навіть найбільш мотивованих і патріотичних солдатів. Воїн не панікує, коли він може адекватно оцінити, що відбувається, і здатний побудувати алгоритм своїх дій у найпоширеніших бойових ситуаціях. Кожен солдат зобов'язаний знати маневр - тоді бійці не панікують і можуть виявляти ініціативу, демонструють стресостійкість", - пише автор.

На думку Бутусова, бойова підготовка - це повний провал Генерального штабу.

"У принципі, все керівництво Генштабу, і особливо тих, хто відповідає за підготовку й інспектує, можна звільняти тільки через те, що відбувається у військах. Тому що бойова підготовка ведеться нижче будь-якої критики. Уміння стріляти і розуміння тактики в навчальних центрах не дається, начальство навіть забороняє займатися самопідготовкою. Для навчальних потреб видається замало боєприпасів, бойові ситуації не моделюються. Ненавчені воїни отримують на фронті необмежену кількість боєприпасів, але, не маючи наставників та інструкторів, за найменшої паніки розстрілюють "у білий світ" боєкомплект і не набувають жодних навичок", - йдеться в статті.

Посилання ненавчених і незлагоджених військових частин у зону бойових дій тепер уже не можна виправдати жодними вимогами терміновості. На Донбасі ведеться війна, і слабко навченим частинам там просто нічого робити, - вони мішені, а не мисливці, зазначає автор.

Детальніше читайте в статті Юрія Бутусова Хто зриває мобілізацію в Україні?