Напередодні річниці збиття над Донбасом пасажирського літака MH-17, 15 липня, Гельсінська спілка з прав людини та Медійна ініціатива за права людини проведе онлайн-обговорення “Казус беллі чи вбивство з необережності: до чого схиляється слідство через сім років після збиття MH-17?”. Онлайн-трансляція заходу на сторінках у Facebook Української Гельсінської спілки з прав людини та Медійної ініціативи за права людини почнеться о 12:00.
Під час обговорення підійматимуться такі питання:
- чим відрізняється судовий процес в Нідерландах від процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом, що тривають в Україні?
- яку роль відіграють українські слідчі та прокурори в Об’єднаній слідчій групі?
- чи розслідує Україна катастрофу на національному рівні?
- як справа Без’язикова, обмін Цемаха та суд над Дубінським стосуються слухань в Нідерландах?
- чи буде доведено відповідальність Росії за загибель 298 цивільних осіб?
На захід запрошені спікери:
- журналістка, судова оглядачка видання “Ґрати” Тетяна Козак;
- менеджерка проєкту GRC “Міжнародне право і визначення участі Росії в Криму і на Донбасі” Анна Микитенко;
- керуючий партнер АО “Віталій Титич і партнери”, адвокат Івана Без’язикова – Віталій Титич.
Модераторами виступлять Тетяна Катриченко та Ольга Решетилова із Медійної ініціативи за права людини.
Нагадаємо, що журналісти в Нідерландах опублікували нові записи переговорів бойовиків перед і після катастрофи «Боїнга» рейсу МН17 у небі над Донбасом влітку 2014 року. Аудіоматеріали підтверджують як російське походження ЗРК, так і ступінь впливу ФСБ на незаконні збройні формування.
Нідерланди подали позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через її причетність до збиття літака МН17 в небі над Донецьком в 2014 році.
Суд в Нідерландах 26 травня завершив розслідування справи про катастрофу Boeing-777 в липні 2014 року.
Окружний суд Гааги 7 червня приступив до розгляду по суті кримінальної справи про катастрофу рейсу МН17 Малазійських авіаліній, збитого в небі над Донецькою областю в липні 2014 року. Після чого суд презентував матеріали слідства у справі рейсу MH17, який збили у небі над Донбасом у липні 2014 року. Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов розповів, що підтверджень альтернативних версій збиття літака немає.
10 червня У суді у справі катастрофи літака MH17 озвучили матеріали, в яких слідство доводить причетність Ігоря Гіркіна, Олега Пулатова, Сергія Дубінського і Леоніда Харченка до подій, що стали причиною авіакатастрофи над Донбасом у 2014 році.