UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наказ про звільнення: чи має працівник підписати його

Роз'яснення дали у Держпраці.

В Україні трудові відносини між роботодавцем та працівниками регулюються відповідним законодавством. Бувають випадки, коли роботодавець планує звільнення працівника. Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, чи необхідно звільненого працівника ознайомити з наказом про звільнення під підпис.

Читайте також: Звільнення за згодою сторін: переваги і недоліки

У Держпраці пояснили, що відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю України, роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу чи розпорядження про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні  та провести з ним розрахунок у строки, визначені статтею 116 цього Кодексу.

«Також на вимогу працівника до трудової книжки, що зберігається в нього, мають бути внесені належні записи про звільнення», – йдеться у повідомленні.

В Україні роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці при працевлаштуванні переселенців під час дії воєнного стану на умовах трудового контракту, зокрема за сумісництвом.

Під час війни багато українців були змушені покинути свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами або виїхали за кордон. Нагадаємо, що робити роботодавцю, якщо працівник змінив місце проживання.