Фахівці СММ ОБСЄ виявили факт втручання окупантів в роботу камери відеоспостереження Місії та встановлення найманцями своїх відеокамер на щоглі системи відеоспостереження СММ, яка розміщена на території шахти «Октябрьская». Про це повідомили в штабі Об'єднаних Сил.
Зазначається, що після виведення з ладу камер відеоспостереження СММ ОБСЄ, найманці почали спостереження на великій відстані за позиціями ЗС України. Крім цього, вони обладнали поблизу щогли вогневу позицію мінометів. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ №95/2021 від 26 квітня.
Як зазначають українські військові, уранці, 27 квітня, окупанти здійснили обстріл позицій ЗСУ з району шахти "Октябрьская", у процесі чого в бік українських позицій було випущено 22 міни з міномету калібру 120 мм. Також найманці застосували ПТРК, через що український боєць отримав поранення. Корегування вогню здійснювалось із застосуванням БПЛА окупантів.
"Зухвалі дії проросійських найманців свідчать про їх небажання дотримуватися Мінських домовленостей та намагання за будь яку ціну спровокувати Збройні Сили України на вогонь у відповідь в напрямку Донецька. Саме цим пояснюються факти ведення окупантами вогню з районів міста, що почастішали у другій половині квітня і зафіксовані Українською стороною СЦКК", - повідомили в штабі.
За фактами грубих порушень режиму припинення вогню Українська сторона СЦКК направила доказові матеріали на адресу СММ ОБСЄ.
Незважаючи на провокації противника, військові ЗСУ дотримуються режиму припинення вогню.
Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові порушення Мінських домовленостей з боку збройних формувань РФ 19 квітня...
Опубликовано Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation Вторник, 27 апреля 2021 г.
Нагадаємо, повне і всеосяжне припинення вогню в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти 27 липня 2020 року. Однак у Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Українська делегація у Тристоронній контактній групі запропонувала план додаткових заходів із посилення режиму припинення вогню в Донбасі, 20 квітня він отримав підтримку підгрупи з безпеки.
Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.