UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільший виш країни постраждав від ракетного обстрілу: як оговтується КНУ імені Тараса Шевченка

Про руйнування та плани на майбутнє розповів ректор університету.

Вранці 10 жовтня під час масованого обстрілу України російськими ракетами у столиці було пошкоджено КНУ імені Тараса Шевченка. Про наслідки обстрілу та їх усунення в ефірі Українського радіо розповів ректор Київського національного університету Володимир Бугров.

На щастя, працівники університету встигли спуститись в укриття, тож серед персоналу постраждалих немає.
Втім, за словами ректора, пошкоджень зазнали Жовтий корпус Інституту філології на бульварі Шевченка, 14, будівля бібліотеки імені Максимовича по Володимирській, 62, а також відомий на весь світ Червоний корпус. Практично весь другий поверх з боку бібліотеки Максимовича, вікна центрального фасаду до колон на другому й третьому поверхах винесло вибуховою хвилею.

Світлини зруйнованих приміщень Володимир Бугров та офіційний акаунт вишу розмістили у соцмережі.

Крім того, внаслідок обстрілу пошкоджені зелена зона позаду Червоного корпусу та корпус хімічного факультету, розташований у дворі. Сам двір був усіяний уламками ракети, яка влучила в перехрестя.

«У Червоному корпусі заняття сьогодні мали відбуватися у другу зміну, тому, на щастя, студентів тут не було. На цей тиждень ми оголосили дистанційне навчання для студентів філософського та частково історичного факультетів, які мали навчатись у другу зміну. Студенти-юристи, які вчаться в першу зміну, цього тижня мають самостійну роботу. А у Жовтому корпусі студенти-філологи зараз перебувають на онлайн-навчанні», — повідомив Бугров.

За його словами, саме завдяки цьому вдалося уникнути жертв, адже зазвичай зранку чимало студентів прямують до вишу.

Наразі слідчо-оперативна група управління поліції проводить документування ушкоджень  вже незабаром в університеті розпочнуться аварійно-відновлювальні роботи.

Володимир Бугров розраховує, що за допомогою уряду вже за два тижні будівлі університету, які є не лише навчальними корпусами а й пам’ятками архітектури, буде відновлено.

Окремо ректор наголосив на необхідності проведення зі студентами роботи щодо правил поводження в таких ситуаціях.

«Ми бачили це відео дівчини, яка йшла біля університету і знімала під час вибуху. Вочевидь це не наша студентка, бо в цей час не було занять. Ми інструктуємо всіх. Ми проводимо зараз курси домедичної підготовки, інструктажі на випадок пожежної безпеки. Але це треба робити змалку, з дитсадочкового віку, щоб навіть діти знали, як правильно евакуюватися, навички треба формувати і робити рефлекторними. Якщо тривога, то треба падати, а не фільмувати», — додав він.

Як повідомив президент України у вечірньому зверненні, від сьогоднішніх масованих атак з боку РФ 12 людей загинули, понад 80 — поранені або отримали ушкодження, збито 43 ракети та 13 дронів. Загалом Росія запустила по Україні 84 ракети та щонайменше 24 дрони.

Читайте також: Правила, які можуть врятувати життя: як поводитися при ракетному ударі

Згодом ДСНС повідомила, що кількість загиблих і поранених зросла.