UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільше в Україні родовище літієвих руд збиралися використовувати незаконно

Родовище розташоване в Донецькій області.

Господарський суд Києва відмовив приватному товариству в задоволенні позову про користування надрами.

Йдеться про один з найбільших родовищ літієвих руд в Україні, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Представники приватного товариства вирішили користуватися родовище без проведення відповідного аукціону і з порушенням законодавства.

"Встановлено, що приватне товариство, попри вимоги законодавства і при відсутності у нього спеціального дозволу на користування надрами, без проведення аукціону звернулося до суду з позовом до Державної служби геології та надр України про визнання права користування та усунення перешкод в користуванні Шевченківським родовищем [blink title="літієвих руд" headinfo="літієвих руд"]Літієві руди це природні мінеральні утворення, що містять літій у концентраціях, достатніх для економічно вигідного вилучення літію або його з'єднань. Відомо понад 40 мінералів, в яких літій присутній у помітних кількостях (понад 0, 1% атомних мас). в їх число входять як літієві, так і породотворні мінерали (слюди, турмаліни та ін.), в яких літій присутній у вигляді ізоморфних домішок в невеликій кількості. в Україні є розвідані родовища літієвих руд, які не поступаються багатим родовищам США, Канади та Африки. Родовища літію, що мають промислове значення, виявлені в Донбасі.[/blink] у Донецькій області", - сказано в повідомленні.

Прокурор наполягав, що підприємство незаконно намагається отримати в користування для видобутку літієвих руд Шевченківське родовище.

Читайте також: Уряд просять розібратися з перевалкою сировини ЗРС в порту «Південний»

Раніше повідомлялося, що Туреччина знайшла нове родовище природного газу в Чорному морі. Зараз Анкара готує офіційну заяву, повідомляє Bloomberg.

Родовище називають Амасра-1 і джерела уточнюють, що воно має значні запаси газу. При цьому влада країни не проводили аудит жодного з нових відкритих родовищ в Чорному морі, відзначає видання.

У Міненерго країни не стали давати коментарів з приводу відкриття. Але примітно, що на початку тижня президент країни Реджеп Тайіп Ердоган в інтерв'ю пообіцяв в п'ятницю принести «хороші новини» з узбережжя Чорного моря.

Також повідомлялося, що в Запоріжжі керівника підприємства підозрюють в незаконному видобутку граніту.

Вартість незаконного видобутку понад 1 млрд грн, повідомляє Офіс генерального прокурора.

Голові правління одного з акціонерних товариств міста повідомили про підозру за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненого шляхом вибуху (ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.