UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацгвардія заважала проведенню обшуків у Авакова-молодшого - САП

Обвинувачення просить суд призначити сину голови МВС України заставу в розмірі 5 млн грн.

Сторона обвинувачення доводить подання на арешт сина міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Олександра тим, що на волі він може вплинути на хід розслідування.

Про це в ході судового засідання 1 листопада заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає "Українська правда".

За його словами, у підозрюваного є можливість безперервно перебувати за кордоном і високе становище.

У власності сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова перебувають дві квартири 205 кв. м і 375 кв. м, а також три паркомісця.

Крім того, сторона звинувачення стверджує, що син Авакова може впливати на свідків і потенційних свідків шляхом підкупу, умовлянь і погроз.

"Він перебуває в тісних стосунках з іншими особами, що проходять у кримінальному провадженні та деякими народними депутатами", - зазначив прокурор.

Крім того прокурор САП стверджує, що син Авакова може впливати на свідків і потенційних свідків шляхом підкупу, умовлянь і погроз.

"Під час обшуку до місця слідчих дій прибула значна кількість осіб, які перешкоджали слідчим діям. На місці були працівники Нацгвардії в повній екіпіровці, які координували свої дії, щоб не дати детективам провести обшук. Тобто він може перешкоджати слідству", - зазначив представник звинувачення.

З-за всіх цих ризиків САП просить призначити Авакову-молодшому альтернативу утримання під вартою у вигляді застави в 5 млн грн.

Читайте також: САП просить для трьох фігурантів справи "рюкзаків Авакова" 14 млн гривень застави

Нагадаємо, що 31 жовтня детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова. Обшуки проходили в рамках досудового розслідування по рюкзаках, які міністерство закупило наприкінці 2014 – на початку 2015 року. Під час декількох обшуків були затримані троє підозрюваних: колишній заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар, син Авакова Олександр і ще одна особа.

Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.

Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.

23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії "Дніпровенд", яку пов'язують з сином голови МВС Олександром Аваковим.

У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Так, співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив Ситник.