Обов'язки голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України після звільнення Зураба Аласанії виконуватиме член правління НСТУ Микола Чернотицький, повідомив член Наглядової ради Олексій Панич. За його словами, це рішення з Чернотицьким попередньо не обговорювалося.
"Ми призначили одного з членів правління в. о. голови до обрання нового складу правління. Ми призначили Миколу Чернотицького, про що він не знає, ми з ним не консультувалися. Принаймні, не знав до моменту рішення", - розповів Панич у коментарі "Українській правді" увечері в четвер, 31 січня.
Він уточнив, що Аласанія виконуватиме обов'язки голови павления НСТУ протягом двох тижнів після вручення йому повідомлення про дострокове розірвання контракту. Проте точну дату він називати не став, так як протокол ще не оформлено.
Наглядова рада також планує оголосити конкурс на заміщення посади голови правління НСТУ, що буде тривати не менше двох місяців.
"Коли ми оберемо нового голови правління, якщо конкурс відбудеться вдало, він запропонує свою команду. І з моменту обрання цієї команди втрачає повноваження стара команда", - пояснив Панич.
Згідно з інформацією, опублікованою на офіційному сайті НСТУ, Чернотицький відповідає за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури. Він народився в 1984 році в Чернігівській області. У 2008-2010 роках обіймав посаду комерційного директора "Суми Медіа Сервіс". У 2014 році був радником голови Сумської облдержадміністрації, а до 2017 року - гендиректором Сумської обласної держтелерадіокомпанії.
Як повідомлялося, 31 січня Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) проголосував за дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За відповідне рішення проголосували 9 членів ради, проти – 3. Причину звільнення Аласанії в наглядовій раді не називають, протокол засідання має бути опубліковано через тиждень.
Зураб Аласанія був обраний головою правління НСТУ у квітні 2017 року. З березня 2014 року він очолював Національну телерадіокомпанію України, проте в листопаді 2016 року звільнився з посади директора. Своє рішення він пояснив неможливістю працювати в умовах наявного законодавчого поля і недостатнього фінансування НТКУ.
Детальніше про створення Суспільного мовлення та труднощі перетворення НТКУ в НСТУ читайте в інтерв'ю Зураба Аласанії в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".