UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" у Єгипті допоможе знайти прісну воду

Єгипет зазнає труднощів з питною водою та пошуком її джерел.

Сьогодні, 1 вересня, повідомляється, що філія дочірнього підприємства НАК "Нафтогаз України" в Єгипті (Branch of Naftogaz Overseas Petroleum Co. in ARE) надасть геологічні дані, які допоможуть в пошуках підземних джерел прісної води.

Дані будуть передані місцевій громаді, яка проживає в районі міста Асьют, повідомляє Департамент інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" на відомчому сайті.

Перший заступник голови правління компанії Сергій Перелома зазначив, що Єгипет має значні труднощі з пошуком джерел питної води.

"Оскільки наша філія в будь-якому випадку вивчає геологію місцевості, ми з радістю відгукнулися на прохання місцевої громади поділитися інформацією і допомогти місцевим жителям. Ми дотримуємося високого рівня соціальної та екологічної відповідальності незалежно від того, де ведемо розвідку і видобуток", - сказав він.

Читайте також: DTEK Ахметова отримала нафтогазову площу, в яку інвестував "Нафтогаз"

Перелома додав, що "Нафтогаз" має намір співпрацювати з місцевими громадами для сталого розвитку регіонів, у котрих група здійснює свою діяльність.

"Нафтогаз" реалізує проекти з видобутку вуглеводнів на території Alam Еl Shawish East у Західній пустелі і на територіях South Wadi El Mahareeth та Wadi El Mahareeth в Східній пустелі Єгипту. У 2009 році отримано перший промисловий приплив нафти, а в 2014 - природного газу.

Відзначимо, група "Нафтогаз" планує прискорити зростання видобутку вуглеводнів на концесійній ділянці Alam El Shawish East Western Desert, а також прискорити реалізацію основних інфраструктурних проєктів.

Нагадаємо, компанія "Оператор ГТС України" вперше здійснила реверсну транспортування газу Трансбалканського коридором з Греції через газотранспортні системи Болгарії та Румунії в напрямку України.

Транспортування газу проведене в тестовому режимі на замовлення ЕРУ Трейдинг. Обсяг транспортованого газу не вказано.

Технічно і юридично транспортування з Греції стала можливою з 1 січня 2020 року, однак на практиці українські трейдери використовували цю можливість один раз.

Прийшов час президенту розібратися, чому прийняті і зафіксовані його указами рішення РНБО щодо нарощування видобутку газу систематично не виконуються ні урядом, ні НАК "Нафтогаз України". Детальніше в матеріалі "Що перешкоджає розвитку газовидобутку в Україні".