Визначення середньої вартості виготовлення шкільних підручників для 5 класу нижче рентабельності поставило під загрозу виконання програми видання навчальної літератури за кошти державного бюджету до початку 2018-2019 навчального року. Про це на прес-конференції в "Інтерфакс-Україна" заявив президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.
"Вартість видання - це фактор, який може дуже суттєво вплинути на те, що підручники не з'являться до 1 вересня. Якщо подивитись минулорічний бюджетний паспорт, то середня вартість підручника була визначена 35 грн. Нинішнього року середня вартість підручника для 5 класу обсягом 260-280 сторінок - 30 гривень. Це фактично вартість паперу, друку, картону - без гонорарів авторам і нижче рентабельності. Видавництва змушені друкувати їх збиток, або ж скорочувати кількість сторінок й зменшувати інтелектуальну складову", - зазначив Олександр Афонін.
Він уточнив, що середню вартість виготовлення підручників визначили в Інституті модернізації змісту освіти, а затвердили у Міністерстві фінансів. Проте видавцям розрахунків на надали.
"Інститут модернізації змісту освіти не показав жодного обгрунтування середньої ціни підручника. Така непрофесійність, непублічність і непрозорість процедур може призвести до втрати Україною виробничої бази для підготовки та виготовлення навчальної літератури. Тому ми звертаємося до міністра освіти і науки Лілії Гриневич з проханнями терміново відрегулювати економічні відносини між Інститутом модернізації змісту освіти та видавництвами", - заявив президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.
Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки визначило порядок виготовлення підручників для загальноосвітніх шкіл. Першими надрукують підручники для 5-х класів, після цього - для 1-х класів. Надрукувати підручники для 10-х класів планується не пізніше жовтня 2018 року.