UA / RU
Підтримати ZN.ua

Надбавки до пенсії: для яких категорій пенсіонерів вони передбачені

Деякі українці можуть отримати доплату до пенсії.

Попри війну, в Україні продовжують виплачувати пенсії та інші соцвиплати. Окрім пенсійних виплат для деяких громадян передбачені додаткові надбавки. Видання «На пенсії» розповіло, хто може одержати доплату до пенсії.

Доплати за додатковий стаж

Додаткові компенсаційні виплати отримають ті пенсіонери, робочий стаж яких перевищує встановлені законом норми.

Сума доплати розраховується у розмірі 1% від пенсії за кожний повний рік трудового стажу, отриманий понад норму.

Особи, чий трудовий стаж перевищує 35-40 років, отримують найбільшу доплату. Але ця надбавка обчислюється не від суми пенсії, а від встановленого прожиткового мінімуму. 

Читайте також: Пенсійні виплати: як змінився розмір середньої пенсії за рік

Надбавка до пенсії за вік

Українці, які досягли 70 років або більше, можуть отримати щомісячну доплату до пенсії. Розмір надбавки залежить від віку людини:

Доплата за дітей

Цю надбавку отримають пенсіонери, які утримують дітей віком до 18 років. По 150 гривень на кожну дитину доплачують до пенсій за віком, за інвалідністю та за вислугу років, призначених відповідно до законів України «Про пенсійне забезпечення» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Щоб отримати таку надбавку, необхідно подати заяву у відділення Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії, додавши до неї документи, що засвідчують особу, родинні відносини та вік утриманця, що підтверджують перебування його на змісті заявника.

Читайте також: Трудовий стаж: як його підтвердити, якщо підприємство ліквідовано

Доплата за донорство

Розмір щомісячної надбавки становить 10% від прожиткового мінімуму та становить зараз 258,90 гривень. Цю надбавку можуть отримати пенсіонери, які мають статус почесного донора крові.

Отримати статус почесного донора крові в Україні можна, якщо людина безкоштовно здала 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимальних допустимих доз плазми крові.

Раніше ми писали, хто з українців може отримати пенсію у Польщі.